Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SANAYİCİLER İFTARDA BULUŞTU

aksaray organize sanayi bölgesindeki

aksaray organize sanayi bölgesindeki firmalar ticaret vesanayi odasının düzenlemiş olduğu geleneksel iftar programında bir araya geldi.

ak parti grup başkanvekili ve milletvekili adayı İlknurİnceöz, milletvekili adayı cengiz aydoğdu, İl başkanı hüseyin altınsoy, atsoyönetim kurulu başkanı cüneyt göktaş, meclis başkanı fatih tekin, yönetimkurulu ve meclis üyelerinin de yer aldığı iftar programına katılım yoğun oldu.

programın açılış konuşmasını yapan atso meclis başkanıfatih tekin yaptığı konuşmada; “2013 yılında sizlerin takdiri ve desteğiyle göreve gelmiş olduğum atso meclis başkanlığımın ilkgününden bu yana geçen 5 yıllık süre boyunca şahsım ve meclisimiz aksaray’ıbaşta bölgemiz olmak üzere ülke genelinde sanayi şehri ve ticaret merkeziyapmak için uğraşmıştır. bu yolda hızla ilerlemek ve hedefe ulaşmak içinöncelikle organize sanayi bölgemizin istenilen seviyede olması gerektiğibilinciyle aksaray osb’mizdeki siz değerli üyelerimizle sürekli istişare içindeolarak daha hızlı adımlar attık.bugün organize sanayi bölgemizde 15 bininüzerinde vatandaşımız istihdam edilmektedir.bu rakam ilerleyen yıllardadevletimizin yatırımlarda teşvikleri ilimizin stratejik konumu demiryolubağlantı çalışmalarının tamamlanması limanlara ulaşımın kolaylaşmasıneticesinde artacak olan yatırımlarla aksaray 2023 yılında bölgenin en büyükosb’lerinden birisine sahip olacaktır. bugün ortak aklın gücüyle sizlerlebirlikte bu şehrin sanayisi yeniden inşa edersek inanıyorum ki kazanan hem sizlerhem de aksaray olacaktır. bu anlamda sizlerden dileğimiz ve isteğimiz aksaraybüyürse türkiye büyür sözümüzden yola çıkarak desteklerinizi ve emekleriniziosb’mizin üzerinden eksik etmeyin” dedi.

osb’deki istihdam yapılan yatırımların artması neticesindeilerleyen yıllarda 25-30 binlere dayanacağının altını çizen atso yönetim kurulubaşkanı cüneyt göktaş ise konuşmasının devamında; “sizlerin de içerisindefabrikaları ve yatırımları bulunan organize sanayi bölgemiz, bugün şehrimizinen önemli ticaret merkezlerinin başında gelmektedir. bölgemizin 5 ülkemizin iseilk 20 büyük organize sanayi bölgesinden birisi olan aksaray osb’miz bugündünyaca ünlü markaların yatırım merkezi haline gelmiştir. Çok yakın zamanda 3.genişleme alanımdaki yatırımlarında faaliyete geçmesi ile birlikte aksaray’dahem istihdam hem de ticaret rakamlarında rekorlar kırılacaktır.15 bin kişininistihdam edildiği organize sanayi bölgemiz yakın zamanda 25- 30 bin insanımızıistihdam edecek büyüklükte olacaktır.bizler sizlerle fırsat buldukça heralanda, her platformda ve düzenlemiş olduğumuz toplantılarda bir araya gelmeyeçalışıyor osb bölgemizin sorunlarını sizler tarafından duyarak yetkilimercilere ulaştırmaya çalışıyoruz. konuşmamın başında söylemiş olduğum gibiaksaray osb ilimizin en önemli ticaret merkezidir. orası bizlerin sizlerin veaksaray’ın geleceğidir. bu anlamda orada meydana gelen sorunları ve çözümönerileri bu toplantılarımızda dile getirelim ki ortak aklın gücüyle geleceğinsanayi kentini aksaray’da inşa edelim. biz göreve geleli henüz 3 ay gibi kısabir süre olmasına rağmen odamıza kayıtlı firmalarımız ve şehrimizin idarecileriile sürekli görüşerek şehrimiz ve iş dünyamız adına her ne konu varsa gündemegetiriyor, organize sanayi bölgemiz ile ilgili olarak gerek osb yönetimkurulumuz gerekse osb müdürlüğümüz ile sürekli istişare halinde olarakyapılabilecek projeleri görüşüyoruz. Önümüzde 24 haziranda yapılacak bir seçimdönemi vardır. Şu an için piyasalarda bir belirsizlik ve durgunluk söz konusuolsada 24 hazirandan sonra bu durgunluklar yerini hareketlenmeye bırakacaktırbu yüzden bizlerde bu hareketlenme öncesinde çalışmalarımıza hız vermeye başlayacağız.konuşmama son vermeden öncesinde önümüzdeki günlerde idrak edecek olduğumuz ramazanbayramınızı en kalbi ve içten duygularımla kutluyor katılımınızdan dolayıhepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

programda konuşan ak parti milletvekili cengiz aydoğdu’daak parti olarak organize sanayi bölgesinde çok büyük işler yapıldığını dilegetirirken 24 haziran’dan sonra aynı şekilde osb’ye yapılacak yatırımlarınhızla artacağını belirtti.

ak parti grup başkan vekili İlknur İnceöz’de yaptığıkonuşmasında; organize sanayi bölgemize ulakışla demiryolu bağlantı çalışmasıyatırım planına alınmış ihalesi en kısa zamanda yapılacaktır. 1 milyar tl’ninüzerinde olan bu çalışma aksaray’ın en önemli sorunu olan limanlara ulaşımıortadan kaldıracaktır. demiryolunun bitmesi ile birlikte şehrimize gelecek olanyatırımlar çok büyük olacaktır. aksaray ak parti döneminde çok büyükdesteklerin ev sahibi olmuştur. Şehrimiz başta sanayi olmak üzere her alanda 16yılda büyük değişimler göstermiştir. 24 haziran’dan sonra inşallah bu desteklerartarak devam edecektir” dedi.

haber merkezi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

CHP, 5 Eylül 2024 tarihinde
Sıradaki Haber Ali Abbas Ertürk, Tüzük Değişimi Hakkında Açıklamada Bulundu