Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İyi Bayramlar

aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü

aksaray Üniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, ramazan ayının zihinleri inşa eden, kalpleri yumuşatan, ruhları arındıran ve bedeni olarak yenileyen kuşatıcı ikliminin ardından, bayrama erişmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

rektör Şahin, ramazan bayramı’nı kutlayan yazılı bir basın açıklaması yaptı. bayramların birlik olma şuuru, kardeşini gözetme kadirşinaslığı, inanç ve medeniyet dünyasına ait değerleri yaşatma gayesi, affetme ve hoş görme nezaketinin pekiştiği ilahi armağanlar olduğunu dile getiren rektör Şahin, “rahmet ve bereket mevsimi mübarek ramazan ayını geride bıraktık. muhabbet, kardeşlik, güzellik ve birlik anlamlarıyla, kalplerimizde ayrı bir yere sahip olan bayrama erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. yüce rabbimize, bizleri böylesi güzel günlere kavuşturduğu için şükrediyoruz” dedi. geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bayramın kısıtlamalar eşliğinde yaşanacağını anımsatan asÜ rektörü Şahin, “salgın münasebetiyle alınan önlemler kapsamında bu yıl da bayramı evlerimizde geçireceğiz. bayramların tadı birlikteyken güzel, ancak gelecek günlerimizin bayram olabilmesi için alınan önlemlere riayet etmeli, kendimizi ve çevremizi korumalı, bu noktada duyarlı bir mümin şuurla hareket etmeli, sabretmeliyiz. devletimizin ve milletimizin ortak gayreti ile bu süreci atlatacağımıza inanıyoruz” dedi. sözlerinin son bölümünde kudüs’e ve müslümanlara yönelik saldırılara dikkat çeken prof. Şahin, “bayrama bir yanımız buruk şekilde giriyoruz. kutsal değerleri hiçe sayan, hukuk tanımayan, çocuk, kadın, sivil demeden saldıran zalimleri bir kere daha kınıyor ve lanetliyoruz. dualarımız ve desteklerimiz kardeşlerimizle…” dedi.  
 prof. dr. yusuf Şahin, mesajını şu şekilde tamamladı: “asÜ ailesi başta olmak üzere, aziz şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam âleminin bayramı mübarek olsun. bayramın, insanlığın içinden geçtiği sıkıntılı süreçten kurtuluşa vesile olmasını diliyoruz dedi. haber bülteni 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

Göynük köyünde yıldırım düşmesi sonucu
Sıradaki Haber Aksaray’da cami minaresine yıldırım düştü!