Gündem

Aksaray Tek Yürek Oldu

elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindekideprem tüm yurtta olduğu gibi aksaray’da da çok büyük bir üzüntü ilekarşılandı. 

aksaray belediye başkanı evren dinçer, “haydiaksaray elazığ’ımız Üşümesin” diyerek tüm aksaray halkına yardım çağrısındabulundu.

aksaray belediyesi başkan evren dinçer’intalimatıyla belediye hizmet binası ile belediye kültür ve sosyal İşlermüdürlüğü binasında yardım malzemelerini topladı. ayrıca yapacakları yardımıgetirecek durumu olmayan vatandaşlar için 444 55 68 çağrı merkezine habervermeleri halinde malzemeleri araçlarla evlerinden alma imkânı sağlandı.

başkan dinçer’in çağrısı üzerine harekete geçenaksaraylı vatandaşlar depremzedelere yardım için belediyeye koştular.

depremzedelere ulaştırılmak üzere battaniye,kışlık kıyafet, çocuk bezi, çocuk maması ve her çeşit gıda malzemeleri tasnifedilerek elâzığ’a gönderilmek üzere tir’lara yüklendi. aksaraylı hayırsever vatandaşların,dernekler ve oda başkanlarının katkılarıyla kısa sürede toplanan yardımlar, 3tir’a yüklenerek elazığlı depremzedelere ulaştırıldı.

aksaraylı hayırseverlerin yardımlarınınuğurlanması sırasında açıklama yapan başkan dinçer “onların acısı bizim acımız”diyerek şunları söyledi “ elazığ’da 6,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi.Ülkemiz ve milletimiz açısından çok üzücü bir olay. deprem sonucunda hayatınıkaybeden vatandaşlarımıza allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. bütün dualarımız onlarladır.tabi ülkemiz deprem bölgesinde deprem kuşağında bu gerçeklerle yaşıyoruz. buüzücü olay üzerine bizde aksaraylılar olarak tüm vatandaşlarımızla elazığ’ayardım konusunda kenetlendik. vatandaşlarımız yardım konusunda ellerinden gelengayreti gösterdiler. bizde aksaray belediyesi olarak buna vesile olamayaçalıştık. ben tüm aksaraylı hemşerilerimize bu kadirşinaslıkları ve yardımseverliklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. hepsinden allahrazı olsun.” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası