Köşe Yazıları

YILDIRIM’A 2’Sİ ERDOĞAN’DAN ÖNCE 1’İ ONUNLA BİRLİKTEKİ 3 SÖZÜNÜ TELAFİ FIRSATI!!!

  CumhurbaşkanıErdoğan’ın önce  4-6 Ekim günümilletvekili Aydoğdu’ya, ardından ise 26 Aralık günü il başkanı Altınsoy’averdiği yıl içinde gerçekleştirilecek söz Başbakan Binali Yıldırım içinde 16yıl önce verilen sözünün gerçekleştirilmesi içinde altın..

YILDIRIM’A 2’Sİ ERDOĞAN’DAN ÖNCE 1’İ ONUNLA BİRLİKTEKİ 3 SÖZÜNÜ TELAFİ FIRSATI!!!

  CumhurbaşkanıErdoğan’ın önce  4-6 Ekim günümilletvekili Aydoğdu’ya, ardından ise 26 Aralık günü il başkanı Altınsoy’averdiği yıl içinde gerçekleştirilecek söz Başbakan Binali Yıldırım içinde 16yıl önce verilen sözünün gerçekleştirilmesi içinde altın değerinde bulunmaz birfırsat!!!

  Çünkü sürekliolarak her platformda dile getirilen 16 yıllık sözü ilk defa kendisi Aksaray’a’vermişti!

2004 MAHALLİ SEÇİMLERİ ÖNCESİ AKSARAY’IN DEMİRYOLUNAKAVUŞTURULMASIYLA İLİGİLİ İLK SÖZÜ BAŞBAKAN YILDIRIM UDH BAKANI OLARAK MARTAYINDA FATİH MAHALLESİNDE VERMİŞTİ!

  Başbakan Yıldırımbu konuda verdiği ilk sözünde Partisinin girdiği ilk mahalli seçimlerinden önceDDY Genel Müdür yardımcılığından istifa ederek Aksaray belediye Başkanı adayıolan mesai arkadaşı Nevzat Palta’ya Aksaray’ın oy verip kendisini seçmesihalinde ilimizin Demiryoluna kavuşturulacağı konusundaki sözü  Mart 2004’de Fatih mahallesindeki şimdikiSelime Sultan Kadın Aktivite merkezinin yapıldığı yerde vermişti.

  İkinci sözünü iseilk sözünden 5 yıl 8 ay sonra verdi.

   18 Aralık 2010günü ilimizi ziyaretinde önce OSB’de kendisini bu konuda ikna eden işadamlarımıza, ardından ise kendisine bu konudaki bir haberimizi de yayınladığımo zaman bizim gazetemiz olan Güncel gazetesini de verdiğim Aksaray Ak Partiteşkilatının genişletilmiş il divan toplantısının yapıldığı Belediye Tiyatrosalonundaki katılanlara verdi.

İLK SÖZÜNÜ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 7 YIL 2AY,İKİNCİSİNİ İSE 5 AY 9 GÜN ÖNCE VERDİ!

  Yani Binali BeyAksaray’ın demiryoluna kavuşturulacağı konusundaki ilk sözünü CumhurbaşkanıErdoğan’ın Başbakan olarak 26 Mayıs 2011’deki hattın hem sözünü hem debaşlatılması talimatını vermesinden 7 yıl 2 ay önce.

  İkincisini ise 5ay 9 gün önce verdiğinden istikbalimizin 1. Olmazsa olmazı olan 1945-1920 ve 1933-89arasındaki toplam olarak 131 yıl süren iki ilçelik esaretine çarptırılmamızasebep olan demiryoluna kavuşturulmamız konusunda 1.derecede söz verendir.!!!

BAŞBAKAN YILDIRIM’LA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 10 ŞUBAT2017DEKİ AKSARAY ZİYARETİNDEDE AKSARAY ULUKIŞLA DEMİR YOLU HATTI İHALESİNİNYAPILACAĞI SÖZÜNÜ BİRLİKTE YENİLEDİLER!

 Kendilerinden 5gün önce 5 Şubat Pazar günü Aksaray’ı ziyaret eden dönemin UDH bakanı AhmetArslan tarafından hattın ihalesinin yapılacağı sözünü vermesinden 5 gün sonraise 10 Şubat günü Tuz gölü doğal gaz depolama tesislerinin temel atma töreni için Başbakan Yıldırım Çevre veŞehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı BeratAlbayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Aksaray milletvekilleri İnceöz,Aydoğdu ve Serdengeçti, Belediye başkanı Yazgı ve diğer yetkililerin eşlikettiği törende yapılan konuşmada da demir yolu hattımızla ilgili sözler yenidenteyit edildi.

 CUMHURBAŞKANIERDOĞAN’IN 26 ARALIK’TAKİ İHALENİN BU SENE İÇİNDE YAPILMASI TALİMATI BAŞBAKAN YILDIRIMİÇİN VERDİĞİ SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMESİ İÇİN ALTIN FIRSAT!

  CumhurbaşkanıErdoğan’ın 26 Aralık günü İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’un genişletilmiş ilbaşkanları istişare toplantısında yaptığı konuşmadan sonra Ulaştırma ve AltyapıBakanı  Mehmet Cahit Turhan’a verdiğiAksaray-Ulukışla demiryolu hattının ihalesinin bu yıl içinde yapılması talimatıBaşbakan Yıldırım için  ilkiniCumhurbaşkanı Erdoğan’dan 7 yıl 2 ay,2.sini ise 5 ay 9 gün önce verdiği sözünügerçekleştirerek 16 yıl önceden başlayarak bu konuda verdiği sözü tutarak buborcundan kurtulması için altın fırsat.!!!

  Binali BeySiyasetteki lideri ve yol arkadaşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu talimatınıbizzat kendisi de takip ederek süreci hızlandırarak en kısa zamanda bitimtarihide belli olacak şekilde ihalenin yapılmasını sağlatarak bununla daverdiği sözü tutmasıyla  hem 16 yıllıkborcundan kurtulması hem de Sadakayı cariyeye kavuşması için konuyu sonucaulaşıncaya kadar hassasiyetle istikrarlı şekilde takip etmesi ve ettirmesidileğiyle.

  Rabbim Yar veYardımcımız Olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL