Gündem

YERLİ ÇİLEK ÇIKTI

ramazan ayında İftar sonrası vatandaşların tercih ettiğimeyveler arasında yerini alan yerli çileğe ilgi büyük.  aksaray’da çilek satıcılığı yapan hikmet melendizli;yerli çilekleri güzelyurt’un alanyurt tarafından getiriyorum. her gün sabahınerken saatlerinde çilek..

YERLİ ÇİLEK ÇIKTI

ramazan ayında İftar sonrası vatandaşların tercih ettiğimeyveler arasında yerini alan yerli çileğe ilgi büyük. 

aksaray’da çilek satıcılığı yapan hikmet melendizli;yerli çilekleri güzelyurt’un alanyurt tarafından getiriyorum. her gün sabahınerken saatlerinde çilek üreticisi olan çiftçilerin tarlalarında alıp aksaray’aulaştırıyorum. aksaray’da ise günde 400-500 kg arasında satış yapmaktayım.fiyatı 6 tl olan yerli çilek’e genelde ramazan ayında vatandaşlarımız tarafındandaha çok rağbet görülüyor.İftar sonrasında tatlı olarak karpuz ve çilekvatandaşın tercihleri arasında. aksaray’daki pastaneler ve çilek reçeli yapmakisteyen vatandaşlarımız alıyor” dedi.

satıcı melendizli, yerli çileği bir haftadır satmayabaşladıklarını belirtirken, şu anda çileğin üretimin çok iyi olduğunu, havaşartlarına göre daha da artabileceğini söylediler. Çileğin çok narin bir meyveolduğunu dile getirdi.

haber vedat t.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL