Sağlık

Yeniliklerin Öncüsü Maya’dan Bir İlk Daha

“Çip bebek” yöntemi ile 7 yıllık hasret sonrasıdördüz gebelik yıllardır bir çok tedavi gören ve sonuca ulaşamayan tançitfti, aksaray’da yeniliklerin öncüsü olan maya kadın doğum ve Çocuk  hastanesinde yapılan microcip..

Yeniliklerin Öncüsü Maya’dan Bir İlk Daha

“Çip bebek” yöntemi ile 7 yıllık hasret sonrasıdördüz gebelik

yıllardır bir çok tedavi gören ve sonuca ulaşamayan tançitfti, aksaray’da yeniliklerin öncüsü olan maya kadın doğum ve Çocuk  hastanesinde yapılan microcip yöntemi iledördüz bebeklerine kavuştu. 

aşılama tedavisinde dünyada yeni bir çığır açan mikroçipyöntemi, aksaray’da bebek sahibi olmak isteyen tan çiftinin umudu oldu. 7yıldır evli olan ve farklı yöntemler deneyerek bebek sahibi olamayan solmaztan, maya kadın doğum ve Çocuk hastanesinde ‘Çip bebek’ yöntemiyle hamilekaldı.

 Çift, kadınhastalıkları ve doğum uzmanı op. dr. rıfkı karabatak’a başvurdu ve aşılamayöntemine karar verildi. ‘Çip bebek’ de denen mikroçip yöntemiyle spermayrıştırılarak aşılama yapıldı ve ilk seferde başarılı oldu. gebe kalmanınsevinciyle dördüz olmasının şaşkınlığını bir anda yaşayan solmaz tan’ın halen8. haftalık dördüz gebeliği sürüyor.

“normal yÖnteme gÖre baŞarimiz 3 kat artti”

kadın hastalıkları ve doğum uzmanı op. dr. rıfkıkarabatak, mikroçip yönteminin bir yıl kadar kısa bir süredir uygulanmasınarağmen sonuçların oldukça başarılı olduğunu belirterek, “erkek kısırlığında vesebebi açıklanamayan kısırlık tedavisinde kullandığımız mikroçip yönteminiuygulamaya başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen sonuçlar yüz güldürüyor. biristatistik vermek için erken, ama başarı oranlarımız 3 kat arttı diyebilirim.bu yöntem ilimizde bir çok çiftin umut ışığı oldu. Çiftimiz bize başvurdu ve”mikro Çip” yöntemini uyguladık. solmaz hanım iki aylık gebe vedördüz bebekleri olacak. bizlerde çiftimizin mutluluklarını paylaşıyoruz”dedi.

“mutluyuz”

 mutluluklarınıgizleyemeyen tan çifti ise yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“uzun yıllardır eşim ile birlikte tedavi görüyorduk.yedi yıldır yapılan tedaviler sonucunda yine çocuğumuz olmadı. mayahastanesinde op. dr. rıfkı karabatak hocamız sayesinde şimdi dördüzbebeklerimiz olacak. bebeklerimiz şu anda iki aylık ve durumları çok iyi.İnşallah kucağımıza almakta nasip olur. rıfkı hocamıza ve maya hastanesine çokteşekkür ediyoruz, tek kelime ile mutluyuz” dedi.

haber yaşar karatay

>

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL