Siyaset

YENİ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN DEVAM

ak parti aksaray milletvekili adayları cengiz aydoğdu vemustafa serdengeçti, ak parti merkez İlçe başkanı hamza aktürk, gençlik kollarıbaşkanı mehmet emin kılıç ve yönetim kurulu üyeleri sarıyahşi ve ağaçören ilçelerindeseçimçalışması yaptı…

YENİ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN DEVAM

ak parti aksaray milletvekili adayları cengiz aydoğdu vemustafa serdengeçti, ak parti merkez İlçe başkanı hamza aktürk, gençlik kollarıbaşkanı mehmet emin kılıç ve yönetim kurulu üyeleri sarıyahşi ve ağaçören ilçelerindeseçimçalışması yaptı.

sarıyahşi ve ağaçören İlçelerinde sevgi seli ilekarşılanan ak parti heyeti, İlçe esnafı ve vatandaşlarla sohbet edip, 24haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’a ve ak partiye destekvermelerini istediler.

sarıyahşi programında konuşma yapan aksaray milletvekiliadayı cengiz aydoğdu;  “ bu erken seçimletürkiye’yitereddütlü halden çıkartalım bir an önce millet kararını versin. zaten sizlerburalardan bile hissettiniz türkiye seçim havasına da girmişti aslında, seçimikonuşmaya başlamıştık. diğer partiler seçim çalışmalarına başlamıştı. erkenseçim telaffuz edildi mi? geri dönülmez. sayın bahçeli’nin çağrısına ak partidegerekli cevabı verdi ve istişaresini yaptı. madem gündeme geldi. cumhurbaşkanımızrecep tayyip erdoğan’da erken seçim için çok uzatmayalım millet kararını versin24 haziran’da dedi.

bizim seçim sistemimizde barajı aşan partiler meclisegirebiliyordu. Şuan durum değişti. partilerin ittifak yapması halinde meclisesıfır barajla girebilmesi ön görüldü. herkes kendine göre ittifaklar oluşturdu.bizim ittifakımız ise cumhur ittifakı dedik. cumhur ittifakı 15 temmuz gecesikuruldu aslında. ankara’nın semalarında milletin parası ile alınan f16 uçaklariçerisinde yine milletin insanı ancak vatan hainliğine kodlanmış beyni yıkanmışçevresine karşı ve milletine karşı hain hale getirilmiş pilotlar tarafındanankara semalarında uçtukları zaman oluşmuştu cumhur ittifakı. 15 temmuz gecesicumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’ın ve başbakanımız ve mhp lideribahçelinin çağrısı üzerine cumhuriyeti ittifakı o gece kuruldu. cumhur ittifakıile birlikte çalışıyoruz. mhp ile ak parti seçim pusulalarında da ikisi yanyanaolacak cumhur ittifakı diye bir kare içerisinde olacak. ancak herkes kendipartisine tercihine mührünü vuracak. 24 haziran seçimlerinde yeni türkiye’yikimin yöneteceği ve nasıl kurulacağını seçeceğiz ve böyle hayati bir önemi varbu seçimin. cumhurbaşkanımız halkın oyu ile %52 çoğunlukla seçildi. Şimdiyeniden aday öbür tarafta da başka adaylar var.

türkiye’nin İçerisinde bulunduğu şartlar memleketingeleceği ve burada yaşı müsait herkesin son 50 yıla baktığımızda 1980 darbesiniyaşayan insanlar var burada. eski cumhurbaşkanımız turgut Özal’ın çabasını vehizmetlerini gören ve neler yaptığını bilen insanlar var. Özal’dan sonra 1yıllık 6 aylık koalisyon dönemleri var. 3 aylık 5 aylık başbakanlar olduğunugördük ve o süreçte milletimizin hiç unutmayacağı ve her bir vatandaşın kalbinikıran 28 Şubat darbesi yaşadık. milletin inancını yaşamasına izin vermeyen,milletin tarihten getirdiği örfün adaletini yaşanılmamasına karar verildi.senbunu yapamazsın sen bunu edemezsin denildi. daha sonra da türkiye’nin atılımyılları oldu. türkiye 2002’den sonra çok büyük işler yapıldı çok önemlimesafeler alındı. dış güçler terörü destekledi. finansman oldular türkiye’ninçevresindeki ülkeleri bir kaos ortamına sokup parçaladılar. türkiye suriyeolmayacaktır arkadaşlar, türkiye irak olmayacaktır. türkiye oralardaki yangınısöndüren büyük bir ülke olacaktır ona göre oy vereceğiz yani cumhur ittifakıiçin sizlerden oy istiyoruz. milletvekilliği seçimlerinde ise güçlü bir temsiliçin sizlerden oylarınızı talep ediyoruz. burada oturan herkes bu konularıbenden daha iyi biliyor ve çok daha iyi değerlendiriyor herkesin vicdanı buanlamda kendisinin mahkemesidir. aksaray’ın 3 olan milletvekili sayısı dördeçıktı ve bizlerde ak parti olarak 4 milletvekili çıkaracağımıza inanıyoruzsizlerin desteğiyle” dedi.

ağaçören’deki iftar programında konuşma yapan aksaraymilletvekili adayı mustafa serdengeçti; “bu mübarek ramazan gününde aranızdaolmaktan gerçekten kendimi çok mutlu hissediyorum. daha önce de hep geldiğimdesizlerle birlikte hoş sohbetler yaptığımı hatırlıyorum. her zaman her yerdesöylüyorum. ağaçören eve ağaçören halkını çok seviyorum diye. aksaray’ın engüzel en yaşanılabilir ilçesidir. köyleriyle yeşilliği ile doğal güzellikleriile tarımı ile her şeyi ile çok güzel bir beldede yaşıyorsunuz. gerçektenyaşanılacak ve yaşlanılacak bir yer.

sevgili hemşerilerimiz ağaçören’e geldiğimizden beri enönemli sorunların başında tabii ki;yol konusu çünkü 35 adet mahalleler ilebirlikte muhtarımız ve köylerimiz var. bunların her birisinin yola ihtiyacıvar. biz geldiğimizde şöyle bir şey yapalım dedik. bozulan yolları statik kaplamadeğil,yolları sıcak asfalt yapalım dedik. bir kere yapalım kaymak gibi yollarolsun her sene bozulup milli servet heba olmasın bir planlama içerisine girdik.sizlere daha kaliteli bir yol yapmak için yola çıktık.  tabiri caizse elimizdeki taşı ayağımıza düşürdük.İhalesi yapılmış olan yol yapım işini alan müteahhit işi bırakıp kaçtı tabii kibunların kanuni birçok zararları olduğu için tekrar dışarıda başlatmak zamanaldı. mahkeme süreçleri oldu. İptal süreçleri oldu.  bundan dolayı hakkınızı helal edin. bizdeböyle olmasını istemezdik. biz bu yolların daha kaliteli daha iyi olması içinyola çıktık. amacımız size yüksek hizmet yapmak müteahhittin böyle birkalleşlik yapması bizleri çok zor bir durumda bıraktı. bu yolun böylekalmasından dolayı hakkınızı helal edin. İnşallah en kısa zamanda en kalitelibir şekilde bu yolu tamamlayacağız.

24 haziran’da çok önemli bir seçim var. eğer takdirederseniz ve uygun görürseniz. biz sizlerin oylarınıza yeniden talibiz.cumhurbaşkanımızrecep tayyip erdoğan’ın önderliğinde türkiye son 16 yılda 3,5 kat daha fazlabüyüdü. Şimdi çok önemli bir sistem değişikliği var. başkanlık sistemi. eğer bubaşkanlık sistemindecumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’a yetki verirseniz.İnşallah 5 yılda türkiye 2,5 kat daha büyüyecektir. Çünkü bu sistem çok güçlübir sistem olduğundan kim ele geçirirse türkiye’yi şaha kaldırabilir ya da dahaberbat hale getirebilir.cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’dan başka da busistemi daha iyi idare ettirebilecek kimse olduğunu zannetmiyorum.yani kısaca24 haziranda türkiye nereye gidecek?24 haziran’da ona karar vereceğiz dahaileri mi gidecek yoksa geriye mi dönecek. İşte böyle bir seçimde sevgilihemşerilerimiz sizlere İtimat ediyoruz siz doğru olanı mutlaka tercihedeceksiniz. 24 haziran seçimlerini yaklaşırken türkiye düşmanları ve milletindüşmanları plan içerisindeler. geçen 1 kasım seçimlerinden önce türkiye’nin hertarafında bombalar patladı. seçimleri provoke etmek için. Şimdi ne oldu.afrinoperasyonu ile inşallah terörün kökünü kazıma noktasına geldik.artık bombalarpatlamıyor ama ne yapıyorlar ekonomik olarak saldırıyorlar. bir gecede doları %5arttırıyorlar. bir ay içerisinde yüzde 25 oranındadolarda artış sağladılar. bunu nasıl yapıyorlar. ekonomiden anlayanlar bilirbunların elinde hayali olarak türk parasını satarak ve ucuz olmasına nedenoluyorlar ve bunlara türkiye üzerinde operasyon yapmak üzere türkiye’deameliyat yapmak için bu sınırları yeniden çizmek için yapıyorlar. eğer sizler24 haziran’da recep tayyip erdoğan’a güçlü bir destek verirseniz ve onunyanında güçlü bir parlamento verirseniz hiç kimse operasyonlara artık cesaretedemez. ama eğer ona kız ararsanız bize kızarsınız mecliste recep tayyiperdoğan’a eksik bırakırsanız. türkiye hala dış operasyonları açık hale gelir.sizlerden ricam basiretinizle ve ferasetinizle cumhurbaşkanımıza tam bir destekvermenizi istiyorum dedi.

haber vedat t.

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL