Ekonomi

YATIRIMCILARIN HEDEFİ TÜRKİYE

rhein main bölgesinin köklü şirketlerinden aksaray’lı iş adamı kocagöl group’ta türk- alman ticaret ve sanayi odası (td-ihk) yönetim kurulu yedek üyesi ve darmstadt sanayi ve ticaret odası meclis ve dış..

YATIRIMCILARIN HEDEFİ TÜRKİYE

rhein main bölgesinin köklü şirketlerinden aksaray’lı iş adamı kocagöl group’ta türk- alman ticaret ve sanayi odası (td-ihk) yönetim kurulu yedek üyesi ve darmstadt sanayi ve ticaret odası meclis ve dış i̇lişkiler komisyonu üyesi mehmet kocagöl’ün ev sahipliğinde cumhurbaşkanlığı yatırım ofisi almanya ülke danışmanı ferruh parmaksız ve türk hava yolları frankfurt müdürü ensar karabulut  bir araya gelerek almanya ile türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri değerlendirdiler.

frankfurt – cumhurbaşkanlığı yatırım ofisi almanya ülke danışmanı ferruh parmaksız
salgına rağmen türkiye’ye yatırım yapmak isteyen şirketlerin sayısında ciddi artış olduğunu söyledi.
cumhurbaşkanlığı yatırım ofisi almanya ülke danışmanı ferruh parmaksız, salgından sonra üretim ve doğrudan yatırımların yeniden şekilleneceğini ve türkiye’nin bu yeni yapılanmada en önemli aday ülkelerin başında olduğunu belirtti. salgına rağmen yatırım için türkiye’nin büyük ilgi gördüğünü alman şirketlerinin yanı sıra birçok avrupalı şirketle temas halinde olduklarını söyledi.
türk- alman ticaret ve sanayi odası (td-ihk) yönetim kurulu yedek üyesi mehmet kocagöl, avrupa’da yerleşik iş insanlarının iki ülke arasındaki yatırımlar için önemli bir köprü oluşturduklarını belirterek, salgınla birlikte kırılan üretim ve tedarik zincirinin halkaların türkiye’ye yapılacak yatırımlarla sağlamlaşacağını ifade etti.
haber : yaşar karatay 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL