Köşe Yazıları

YAŞLI,ÖZÜRLÜ VE ŞEHİTLE GAZİ YAKINLARINA ANLIK TESPİT VE ANLIK HİZMETLE DOKUNULACAK!!!

Bu günkü Bana Göre köşesinden devam. 7/24 ESASINA GÖRE YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVİNDE KAMU KAYNAKLARININ EN VERİMLİ ŞEKİLDE YERİ VE ZAMANINDA KULLANILMASI İÇİN YERİNDE TESPİT,YERİNDE ÇÖZÜMLE HER KONUYA DOKUNDU!!! Vali Aydoğdu çalışma..

YAŞLI,ÖZÜRLÜ  VE ŞEHİTLE GAZİ YAKINLARINA ANLIK TESPİT VE ANLIK HİZMETLE DOKUNULACAK!!!

Bu günkü Bana Göre köşesinden devam.
7/24 ESASINA GÖRE YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVİNDE KAMU KAYNAKLARININ EN VERİMLİ ŞEKİLDE YERİ VE ZAMANINDA KULLANILMASI İÇİN YERİNDE TESPİT,YERİNDE ÇÖZÜMLE HER KONUYA DOKUNDU!!!
Vali Aydoğdu çalışma

Bu günkü Bana Göre köşesinden devam.

7/24 ESASINA GÖRE YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVİNDE KAMU KAYNAKLARININEN VERİMLİ ŞEKİLDE YERİ VE ZAMANINDA KULLANILMASI İÇİN YERİNDE TESPİT,YERİNDEÇÖZÜMLE HER KONUYA DOKUNDU!!!

Vali Aydoğdu çalışmalarını 7/24 esasına göre yürütürkenbir taraftan da  medya veya başkaca akılsahipleri ile kanaat önderlerinden gelen bilgilerle meselelerinde gereğiniyapmak üzere dağarcığına kaydetti.

Tüm vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden maksimumşekilde faydalanmaları, kamu imkanlarının en verimli şekilde kullanılabilmesiiçin öncelikle “Yerinde Tespit, Yerinde Çözüm” sloganıyla Kaymakam YükselÖzden’in A. Takımını yanına aldığı gibi mesai arkadaşlarını yanına alarakilçelerden başlanan gezilerinin, kamuoyuna akseden olumsuzlukların giderilmesiiçin bu olumsuzluk haberinin çıktığı yere giderek bunların yasal çerçevede veinisiyatif kullanarak hal etmesinin yanında gidilen yerde diye getirilen veyagörülen olumsuzlukları giderilmesi için hemen Ankara’daki ve Aksaray’dakiilgili bürokrat ve kişilerin aranmasıyla davam ettirilen çalışmayla yakınzamanda olmasa da orta vadede ilimiz genelindeki tüm yerleşim yerlerinegidilerek sıkıntıların yerinde tespitiyle çözümü de  tespitler ardından kısa bir zamandasağlanacaktır.

Salı günü  Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen proje tanıtımtoplantısıyla startı verilen vatandaşın devletini her zaman yanında hissedeceği”Anlık Tespit, Anlık Çözüm” sloganıyla başlatılan çalışmayla Valiliğinoluşturduğu ve oluşturacağı ekipler tarafından ihtiyaç sahibi olan yetimler,yaşlılar, engelliler ve çocuklar, şehit ve gazilerin yakınları başta olmaküzere tüm vatandaşlarımız ziyaret edilerek çayları içilip dert ve sıkıntılarıöğrenilecek.

KURULAN EKİPLERİN ZİYARETİNDE İLETİLEN SIKINTILAR TAKİPEDİLEREK 5 GÜN İÇİNDE ÇÖZÜLECEK!

Ziyaretlerle veya kurulacak portal üstünden, Valiliğetelefon, internet veya başkaca yollarla ulaşılarak dile getirilen sıkıntılarAksaray Portalı üzerinden ilgili birimlere yönlendirilerek merkezi  takip sistemiyle bunlar 5 gün içinde çözümekavuşturulacak.!!!

BASIN MENSUPLARININ KÖRERTİLMEKTEN KURTARILMASIKONUSUNDAKİ DİLEĞİMİZİ GEÇMİŞİN AKSİNE MERKEZ İLÇEYLE İLÇE GEZİLERİDE DAHİLKATILACAĞI ETKİNLİKLERE DAVETLE GERÇEKLEŞTİRDİ

Daha önceki Valiler tarafından merkez ilçemizin içinde vebağlı beldelerle köylerimizde Vilayet tarafından yapılan veya il birim amirleriile merkezi hükümet tarafından yapılan etkinlikler ile bitirilen hizmetlerinaçılışları ile her hangi bir konudaki isteğin karşılanması veya olumsuzluğungiderilmesi için Vali’nin katılacağı etkinlikler istisna dışında  genel olarak Medya mensuplarına iletiliyor vedileyenlerin ise bu programlara katılımı sağlanıyordu.

Bu katılımla da gidilen yerlerde dile getirilenleringiderilip giderilmediği takip edile biliniyor yapılan haberler ile köşeyazılarında bunların neticesi sorulabiliyordu.

Daha sonra bu ziyaretlere medyanın istisnanın dışında dahil edilmemesi uygulamasıylagidilen yerde dile getirilenlerin giderilip giderilmediğinin takibi mümkünolmadığı gibi her kurum gibi Vilayet tarafından sıklıkla medya organlarınagönderilen görselliği yüksek basın bültenlerinin eskiden olduğu gibi okunarakhaberleştirilmesinin aksine bunların kopyalanarak yapıştırılmasıyla medyamensupları köreltiliyordu.

Ana sermayesi bilgi olan basın mensuplarının buköreltilmekten kurtarılmasının yanında gidilen yerlerde dile getirilenlerintakibinin de mümkün olmaması nedeniyle sıkıntıların giderilip giderilmediği debelli olmuyordu.

Bu sıkıntıların Vilayetin merkez ilçe ile ilçelerdeki tümetkinliğinden basın mensuplarının haberdar edilmesi ve dileyenlerin buralarakatılımıyla katılacaklara gereğinde araç tahsisi konusunu defalarca  Valilerle birebir  görüşmemde veya meslektaşlarımızın dabulundukları toplantılarda dile getirirdim.

Bu talebimin sondan bir öncekini 2019 yılının 10 OcakÇalışan Gazeteciler Bayramı için Vali Ali Mantı’nın bizi Ağaçlı tesislerindemisafir etmesi esnasında ilettim.

“Tamam” denilmesine rağmen bu isteğimiz pratiktekarşılanmadı.Gazeteciler Cemiyetlerimizle Vali Aydoğdu’yu göreve başladığındatebrik ziyaretine gittiğimizde ilimizin bazı meseleleriyle birliktemesleğimizin köreltilmesinin ortadan kaldırılmasının yanında gidilen yerlerdedile getirilenlerinde yapılıp yapılmadığının takibi için etkinliklerdenhaberdar edilmemizi ve dileyenlerin buralara katılmasının sağlanması konusunudile getirdim.

Bu dileğim üzerine Aydoğdu Valilik Basın ve Halklaİlişkiler Müdürü Hasan Ekecik Beye talimat verdi.

O günden şimdiye kadar Vali Beyini katıldığı merkez ilçeile bağlı yerler ile ilçelerimizdeki toplantılar konusunda haberdar edilmemizsağlandı.

Dileyen meslektaşlarımız bu etkinliklere katıldı.

Vali Aydoğdu Beye ilimize atanma kararının çıktığı andanbaşlayarak şimdiye kadarki genel olarak alt yapılarını oluşturduğu, bir kısmınıise teoriden pratiğe çıkarttığı çalışmaları ve devam ede, bitirildiklerinde birçok sıkıntıları bertaraf edecek çalışmalarıyla birlikte meslektaşlarımızınköreltilmesinin ortadan kaldırılmasıyla birlikte yapılan etkinliklerde dilegetirilen meselelerinde takibi imkanını verilmesini sağlamasından dolayı şahsimve meslektaşlarım adına teşekkür ederim.

Tem meslektaşlarımızın Pazar günü kutlayacağımız ÇalışanGazeteciler gününü 45 yıldır aralıksız olarak çalışan bir medya emekçisi olarakömrümün son anına kadar devam ettirme dualarımla da tebrik ediyorum.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL