Siyaset

Yarınlara Işıl Işıl Bakan Gözlerle Uyanacağız

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilli seçimleri öncesi siyasi partilerde aday adaylık müracaatları başladı. Aksaray Cumhuriyet Halk Partisinden Muammer Boztoprak ve Kubilay Çalışkan Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı…

Yarınlara Işıl Işıl Bakan Gözlerle Uyanacağız

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilli seçimleri öncesi siyasi partilerde aday adaylık müracaatları başladı. Aksaray Cumhuriyet Halk Partisinden Muammer Boztoprak ve Kubilay Çalışkan Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

CHP İl binasında açıklama yapan iki vekil aday adayı burada yaptıkları açıklama ile aday adaylıklarını duyurdu.
CHP Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Muammer Boztoprak; “Bugün burada şahsım ve memleketim adına önemli bir adım atmak için huzurunuza çıktım. Amacım her zaman hor görülmüş, yok sayılmış ilçemi, mecliste hak ettiği şekilde temsil edip, sorunlarını çözüp, hakki olanı almaktır. Her zaman köylünün, milletin yanında olan partim Cumhuriyet Halk Partisi, genel başkanımız Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde millet ittifakı 14 Mayıs gecesi zaferini ilan ettiğinde 15 Mayıs sabahına hepimiz ülkemizin geleceği için yarınlara ışıl ışıl bakan gözlerle uyanacağız dedi.

CHP Milletvekili Aday Adayı Boztoprak konuşmasının devamında; İşte bu inanç ve kararlıkla Cumhuriyet Halk Partisinden 2023 seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğumu duyurmak istiyorum. Siz değerli dostlarımın desteği ile eminim ki zafer biz inananların olacaktır. Sözlerime son verirken bir hemşeriniz, bir çiftçi, bir köylü olarak ebedi baş liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü Milletin Efendisidir” sözünü uzun bir aradan sonra tekrar hayata geçirmeye söz veriyorum” diyerek sözlerini ekledi.
Muammer Boztoprak’ın açıklamasının ardından Milletvekili aday adaylığını açıklayan Kubilay Çalışkan ise ; “Kıymetli Basın Mensupları, Ben Kubilay Çalışkan. 1996 Aksaray – Ortaköy doğumluyum. 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldum ve halen Aksaray’da serbest eczacılık yapmaktayım. Aynı zamanda, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimime devam etmekteyim” dedi.
CHP Genel Başkanı ve millet ittifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na inandığını belirten Kubilay Çalışkan sözlerine; “Bilindiği üzere; Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacaktır. Türk Halkı tarafından, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Cumhurbaşkanlığı görev ve yetkisinin tevdii edileceğine inancımız tamdır. Gözbebeğimiz Aksaray’ın sorunlarını çözmek, sesi duyulmayanların seslerini Ankara’ya duyurmak, Türkiye coğrafyasının kalbinde yer alan Aksaray’ımızın “Sahipsizliğine” artık bir son vermek için, Türkiye Cumhuriyet’ini kurmuş parti olan Cumhuriyet Halk Partisinden Aksaray Milletvekili Aday Adayı olduğumu beyan ederim. 21 yıldır kesintisiz süren AKP İktidarına, en yüksek oy oranlarıyla AKP’ye destek olan şehir Aksaray’dır. Fakat en fazla ihmal edilen, en sahipsiz bırakılan, en çok kaderine terk edilen şehir ise yine Aksaray’dır” diyerek sözlerine son verdi.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL