Siyaset

YARATILANI SEVERİZ, YARATANDAN ÖTÜRÜ’

ak parti İl başkanıhüseyin altınsoy, berat kandili vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı. berat kandilinin 11ayın sultanı ramazan ayının da habercisi olduğunu belirten başkan altınsoymesajında, “hayatımızın en güzel anlarını yaşadığımız mübarek kandilgecelerinden olan,..

YARATILANI SEVERİZ, YARATANDAN ÖTÜRÜ’

ak parti İl başkanıhüseyin altınsoy, berat kandili vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.

berat kandilinin 11ayın sultanı ramazan ayının da habercisi olduğunu belirten başkan altınsoymesajında, “hayatımızın en güzel anlarını yaşadığımız mübarek kandilgecelerinden olan, kutsiyetiyle gönüllerimize ilahi bereket bahşeden ve 11 ayınsultanı ramazan-ı Şerifin müjdecisi olan mübarek berat kandilini idrak etmeninsevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. bu mübarek geceler rahmet,bereket, birlik, beraberlik, şükür, mağfiret ve sevgi duygularıyla insanlarınyüce allah’ın huzuruna bir adım yaklaşma vesilesidir.kandil geceleri feyziylesadece karanlık gecelerimizi değil aynı zamanda manevi iklimiyle bunalangönüllerimizi aydınlatarak zihinlerimizi berraklaştırır. bu gecede anne, baba,eş, dost ve akrabalarımızı tebrik etmek hayır dualarını almak özellikle ihtiyaçsahibi kardeşlerimize elimizi uzatmak en anlamlı davranışlardır. yunus emre’ninsöylediği gibi ‘yaratılanı severiz, yaratandan ötürü’ düşüncesiyle hareket edenbir medeniyetin onurlu birer temsilcisi olarak manevi güzelliklerin dünyamızıaydınlattığı bu güzel gecenin tüm dünyadaki kötülüklerin sona ermesi barış,huzur ve güven ortamının tüm İslam Âlemine ve insanlığa hakim olması,mağduriyet altında yaşayan ve ezilen din kardeşlerimizin kurtuluşuna vesileolması en önemli duamız ve temennimizdir.

bu duygu vedüşüncelerle, tüm İslâm Âleminin mübarek berat kandilini en içten dileklerimletebrik ediyor ve ramazan-ı Şerif’in habercisi bu özel gecenin, ülkemizin veİslâm Âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış vehuzuruna vesile olmasını yüce allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL