Gündem

YARALAR EL BİRLİĞİ İLE SARILIYOR

deprem bölgesine koordinatör vali olarak görevlendirilen aksaray valisi hamza aydoğdu; yaralarımızı hep beraber sarıyoruz dedi. asrın felaketi” olarak adlandırılan kahramanmaraş’ın pazarcık ilçesinde 6 Şubat pazartesi saat 4.17’de 7,7; elbistan ilçesinde..

YARALAR EL BİRLİĞİ İLE SARILIYOR

deprem bölgesine koordinatör vali olarak görevlendirilen aksaray valisi hamza aydoğdu; yaralarımızı hep beraber sarıyoruz dedi.

asrın felaketi” olarak adlandırılan kahramanmaraş’ın pazarcık ilçesinde 6 Şubat pazartesi saat 4.17’de 7,7; elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından yürütülen arama kurtarma, çadır kurma, yardım dağıtım çalışmaları, enkaz kaldırma ve depremden etkilenen vatandaşların barınma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor.
depremin ardından bölgeye koordinatör vali olarak görevlendirilen aksaray valisi hamza aydoğdu, samsun valisi zülkif dağlı ile birlikte yürütülen çalışmaları ilgili birimler ile değerlendirerek yaraların el birliği ile sarılması için yoğun çaba gösteriyor.
elbistan koordinatör valisi aksaray valisi hamza aydoğdu; deprem bölgelerine aksaray’dan yüzlerce tır yardım malzemesi gönderilirken yaşanan felakette arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere toplam 705 personelin aksaray’dan gelerek deprem bölgesinde görev aldığını bildirdi. 
İl genelinde düzenlenen tüm yardım kampanyalarına aksaraylıların büyük destek sağladığını kaydeden vali aydoğdu 585 tır yardım malzemesinin deprem bölgesine ulaştırıldığını 188 iş makinasının yürütülen çalışmalarda hizmet verdiğini söyledi.
tek yürek olduk diye sözlerine devam eden aksaray valisi hamza aydoğdu; aksaray’ın ve tüm türkiye’nin “asrın felaketi” olarak adlandırılan depremde büyük bir gayret, takdire şayan bir yardımseverlik ve çaba gösterdiğini vurgulayarak, aksaray halkının ve tüm vatandaşların deprem bölgelerindeki yaralarının sarılması adına tek yürek olduğunu ifade etti.
depremzedelerin aksaray ve diğer illerdeki yakınlarının yanına ulaşmaya çalıştığını veya bir süre barınma ihtiyacının karşılanması için kyk yurtlarını tercih ettiğini ifade eden vali aydoğdu kyk yurtlarının depremzedeleri misafir olarak ağırladığını, 3094 depremzedenin ise aksaray’daki hastanelerde tedavilerinin yapılarak durumlarına göre tedavilerine devam edildiğini vurguladı.
elbistan’da koordinatör olarak görevlendirilen samsun valisi zülkif dağlı ile birlikte bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalarla ilgili afad koordinasyon kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini belirten vali hamza aydoğdu; ilgili birimlerin de katıldığı toplantı sonrasında yürütülecek çalışmaların değerlendirildiğini bildirdi. 
vali aydoğdu; herhangi bir aksamaya meydan verilmeden çalışmaların gerçekleştirilmesi için el birliği içinde milletimizin desteği ile milletimize hizmet etmeye, yaraları hep birlikte sarmaya gayret göstermeye devam ettiklerini vurguladı.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL