Gündem

Yapılan Yanlışın Karşısındayız

aksaray belediyesi’nin bünyesine kattığı 6 yeni otobüs,belediye hizmet binası önünde yapılan törenle vatandaşların hizmetine sunulmuş,daha önce belediye araç filosuna kattığı araçlarla belediye hizmetlerini dahaetkin ve hızlı bir şekilde vatandaşlara ulaştıran..

Yapılan Yanlışın Karşısındayız

aksaray belediyesi’nin bünyesine kattığı 6 yeni otobüs,belediye hizmet binası önünde yapılan törenle vatandaşların hizmetine sunulmuş,daha önce belediye araç filosuna kattığı araçlarla belediye hizmetlerini dahaetkin ve hızlı bir şekilde vatandaşlara ulaştıran başkan dinçer, son olarak 6otobüsü belediye bünyesine katmıştı. bu olay üzerine, aksaray belediyesi önündetoplu taşıma sektöründeki küçük bir grup minibüsçünün eylem yapmaya kalkışmasıve sonrasında yaşanan olumsuz gelişmeleri kınamak hem de belediye başkanı evrendinçer’e destek vermek üzere ak parti İl başkanı hüseyin altınsoy öncülüğündeak parti teşkilat mensupları bir araya geldi. İl başkanı hüseyin altınsoy, belediye hizmet binası önünde teşkilatmensupları ile ortak açıklamada bulundu.

ak parti İl başkan hüseyin altınsoy, yaptığı açıklamada “belediyebinamızın önünde yaşanan olumsuz gelişmeden dolayı belediye başkanımızadesteğimizi, yapılan yanlışın karşısında olacağımızı bildirmek içinbulunmaktayız. Şunu özellikle belirtmek isterim ki belediye başkanımız evrendinçer göreve geldiği günden buyana yaptığı hizmetlerle aksaray halkınıntakdirini ve gönlünü kazanmıştır. altyapıdan üst yapıya, şehrin ihtiyacı olanhizmetleri en güzel ve en doğru şekilde karşılamanın, yerine getirmeninmücadelesi ve çabası içerisinde olduğuna şahidiz. başkanımız evren dinçerhalkımızın menfaatine yönelik tüm projelerini belediye meclis üyelerimizinortak kararı ile hayata geçirmiştir. Şahsi hiçbir işe imza atmayacağınainancımız tamdır. İlimizde mevcut toplu taşımadaki kalitenin arttırılması içingecesini gündüzüne katan belediye başkanımız evren dinçer’i hedef alan tatsızhadiseyi kınıyoruz. ak parti aksaray İl teşkilatları olarak kendisininyanındayız. İlimizin ve halkımızın menfaatine yönelik hayata geçireceği tümprojelerinde sonuna kadar destekçisiyiz. her zaman hizmet edenin, milletininderdiyle dertlenin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

aksaray belediye başkanı dinçer konuyla ilgili yaptığıaçıklamada; “arkadaşlarımız bugün buraya belediyelerine, şehirlerine, belediyebaşkanlarına sahip çıkmak için bugün buraya geldiler sağ olsunlar hepsine canıgönülden teşekkür ediyorum. malumunuz olduğu üzere geçen hafta belediyemizeşehrimize hizmet sunması adına otobüs katlım töreni gerçekleştirmiştik.Şehrimizde toplu taşıma ulaşım sisteminin daha iyi hale gelmesi, vatandaşımızasunulan hizmetin kalitesini artırmak, daha refah, daha müreffeh otobüslerlehizmet sunmak için mücadele içerisine girdik. ama dün elim bir olay yaşadık.birkaç tane dolmuşçu diyelim, minibüsçü diyelim. bu meslek mensubuarkadaşlarımız fütursuzca gelip bizle görüşme talebi olmadan belediyebaşkanlığı makamını işgal ederek, belediye başkanlığına zorla girerek buradaeylem yaptı. tabi ki emniyet güçlerimiz, devletimizin diğer kurumları konuylailgili araştırmalarını yapmaya devam ediyorlar. bu yaşanan olayla ilgili çokbüyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. bizim yaptığımız tek şey en iyişekilde hizmet sunmak. bu yoldan da geri dönmeyeceğimizi bildirmek istiyoruz.yaptığımız işlerin hepsi şeffaf açık ve nettir. daha önce biz bu arkadaşlarakonuyu defalarca anlatmamıza rağmen, görüşmemize rağmen sanki bizimle hiçbirgörüşme sağlayamadıkları gibi, buraya normal bir görüşme yapmaya gelmiş gibihalka, vatandaşa, kamuoyuna bilgi demeç sunuyorlar. hal bu ki işin arkatarafında tamamen güç kullanarak, belediye başkanlığı makamının içerisine zorlagiriyorlar. ben aksaray belediye başkanı olarak üzüntü duyduğumu belirtmekistiyorum. bu belediye hepimizin, burada orman kanunlarıyla belediye başkanlığımakamının basılmasıyla hiçbir hedef ele geçmez. biz kaldığımız yerdenhizmetlerimize devam edeceğiz. gördüğünüz gibi teşkilat mensubuarkadaşlarımızla beraber, biz vatandaşımıza verdiğimiz sözün arkasındayız.bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ziyarete, İl başkanı altınsoy, merkez İlçe başkanı hamzaaktürk, İl genel meclis başkanı muammer tüzün, kadın kolları başkanı ferhanpolat, gençlik kolları başkanı mehmet emin kılıç ve çok sayıda parti üyesikatıldı.

haber yaşar karatay 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL