Gündem

YAĞLI GÜREŞ GENÇLERE TANITILACAK

ata sporu güreşi tanıtmak için eski güreşçi mustafaÇalışkan beraberinde aksaray Üniversitesi spor bilimleri fakültesi ÖğretimÜyesi doç. dr. İbrahim Şahin, beden eğitim Öğretmeni fatih tatu vali aykutpekmez’i ziyaret etti.  ata sporu..

YAĞLI GÜREŞ GENÇLERE TANITILACAK

ata sporu güreşi tanıtmak için eski güreşçi mustafaÇalışkan beraberinde aksaray Üniversitesi spor bilimleri fakültesi ÖğretimÜyesi doç. dr. İbrahim Şahin, beden eğitim Öğretmeni fatih tatu vali aykutpekmez’i ziyaret etti. 

ata sporu güreşi tanıtmak ve gençleri bu spora teşviketmek için büyük gayret gösteren eski güreşçi mustafa Çalışkan beraberindeaksaray Üniversitesi spor bilimleri fakültesi Öğretim Üyesi doç.dr. İbrahimŞahin, beden eğitim Öğretmeni fatih tatu vali aykut pekmez’i ziyaret etti.

ziyarette kültür mirası milli yağlı pehlivan güreşleriniaksaray ve bölgede tanıtmak ve gelecek kuşaklara aktarılması adına yapmakistedikleri organizasyon ile ilgili vali pekmez’e bilgi veren aksarayÜniversitesi spor bilimleri fakültesi Öğretim Üyesi doç.dr. İbrahim Şahin veberaberindekiler aksaray’dan birçok spor dalında olduğu gibi güreşte de buradayetişen sporcuları milli takıma kazandırdıklarını belirttiler.

vali aykut pekmez misafirlerine ziyaretlerinden dolayıteşekkür ederek sporun birey gelişimindeki önemini belirtti.

aksaray’ınspor tesisleri bakımından iyi durumda olduğunu kaydeden vali pekmez; güreşeğitim merkezi’nin de kentte bulunduğunu belirterek bu spor dalında da önemlisporcuların yetiştirildiğini bildirdi.

haber merkezi 
banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL