Gündem

YAĞIŞLAR HEM ÜZDÜ HEM SEVİNDİRDİ

eskil ilçesine geçen hafta başından sonuna kadar şiddetliyağışın etkisi altına girdi.  yağışlargök gürültülü ve sağanak şeklinde olurken, zaman zaman dolu yağışı da meydanageldi. bazı kesimlerde çiftçileri sevindirirken, bazı kesimlerde üzdü…

YAĞIŞLAR HEM ÜZDÜ HEM SEVİNDİRDİ

eskil ilçesine geçen hafta başından sonuna kadar şiddetliyağışın etkisi altına girdi.  yağışlargök gürültülü ve sağanak şeklinde olurken, zaman zaman dolu yağışı da meydanageldi. bazı kesimlerde çiftçileri sevindirirken, bazı kesimlerde üzdü.

kökez, kapıtaş, yüksecik, Çulfa ve kıraç bölgesinde  zaman zaman etkisini gösteren dolu yağışıçiftçileri zarara uğrattı. 

Özellikle başak aşamasındaki hububat alanlarını etkisialtına alan dolu yağışı nedeniyle çiftçilerin zararı büyük olduğu kaydedildi.konuyla ilgili açıklama yapan eskil ziraat odası başkanı necati belgemen,”İlçemiz son günlerde etkili yağış altına girdi. sağanak şekilde yağan yağmurçiftçimizi mutlu etti ve umut oldu. fakat zaman zaman dolu yağışı da etkisinigösterdi. İlçemiz genelinde doludan etkilenen hububat alanlarımız oldu.Çiftçilerimizin hasar tespiti yapılıyor. zarara uğrayan çiftçilerimizinzararlarının karşılanması için gerekli girişimleri yapacağız.

konuyla ilgili açıklama yapan çiftçiler, “ İlçemizde songünlerde ki meydana gelen yağışlar bizi hem sevindirdi, hem de üzdü. bazıkesimlerde dolu felaketi görüldü. bu nedenle ciddi zararlarımız var.yetkililerin hasar tespiti yaparak, bizlerin zararlarını gidermelerinibekliyoruz” dediler.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL