Gündem

Volkanik Hareketlenme Yok

Aksaray valiliği Niğde Bor merkezli meydana  gelen 5.3 deprem sonrası Aksaray Valiliği Hasandağı ile ilgili açıklama yaparak volkanik hareketlenme yok dedi. Aksaray Valiliği, merkez üssü Niğde’nin bor ilçesi olan 5.3..

Volkanik Hareketlenme Yok

Aksaray valiliği Niğde Bor merkezli meydana  gelen 5.3 deprem sonrası Aksaray Valiliği Hasandağı ile ilgili açıklama yaparak volkanik hareketlenme yok dedi.

Aksaray Valiliği, merkez üssü Niğde’nin bor ilçesi olan 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Hasandağı’nda volkanik hareketlilik olup olmadığına dair açıklama yaptı. Hasandağı’nın anlık olarak takip edildiğine vurgu yapan Aksaray Valiliği, herhangi bir volkanik hareketlilik olmadığını bildirdi. Aksaray Valiliği tarından yapılan açıklamanın devamında; aynı bölgede 2020 yılında meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremden sonra TÜBİTAK kapsamında desteklenen proje ve afad desteği ile hasan dağı ve tgfz (Tuz Gölü Fay Zonu) toplam 5 gps istasyonu ve farklı sensörlerle birlikte hasan dağı anlık olarak takip edilmektedir. 25 Şubat 2023 tarihinde Niğde Bor’da meydana gelen depremde Hasandağı’nda bulunan istasyonlar tarafından da kaydedilmiştir. mevcut bulgular ışığında şu anda volkanik hareketlilik ile ilgili tarafımıza ulaşan olumsuz bir durum söz konusu değildir. ayrıca, meydana gelen depremin ardından ekiplerimiz, ilimiz genelinde alan tarama faaliyetlerini tamamlamış olup, herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır açıklamasına yer verildi.

Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (1)

  1. Deprem Bölgesinde Aksaray Sokakları – Yenigün Gazetesi – Yenigün Gazetesi diyorki:

    […] Kurulan geçici barınma merkezi ve çarşılarda kardeş şehirlerin isimleri sokaklara verildi Kayseri ve Trabzon illerinin büyükşehir ve ilçe belediyeleri kurdukları konteyner kent ve çarşılarda oluşturulan sokaklara, bölgede çalışma yürüten illerin isimlerini verdi. Kent ve çarşılara Aksaray, Kayseri, Samsun, Trabzon illerinin isim tabelaları asıldı. Barınma merkezleri ve çarşıların tüm altyapı çalışmaları tamamlanırken çarşılarda işyeri açacak esnafların başvuruları alınmaya başladı. Haber: Yaşar Karatay […]

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL