Gündem

VALİLİK PROVOKASYONLAR HAKKINDA UYARIYOR

aksaray valiliği tarafından bilgilendirmek amaçlı yazılı basın açıklamasında bulundu.açıklamada; “24 haziran 2018 günüyapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçiminin güvenli birortamda geçmesi için tüm birimlerimiz çalışmalarını koordineli şekildearalıksız olarak..

VALİLİK PROVOKASYONLAR HAKKINDA UYARIYOR

aksaray valiliği tarafından bilgilendirmek amaçlı yazılı basın açıklamasında bulundu.açıklamada;

“24 haziran 2018 günüyapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçiminin güvenli birortamda geçmesi için tüm birimlerimiz çalışmalarını koordineli şekildearalıksız olarak sürdürmektedir.

yüksek seçim kuruluncagerek milletvekili seçimine girecek siyasi partiler, gerekse cumhurbaşkanıseçimine girecek adaylar belirlenmiş ve seçim takvimi başlamıştır.

27 mayıs 2018 günü,İlimizde teşkilatlanması bulunan halkların demokratik partisi’nin (hdp) ilbinasına, daha önceden meydana gelen olaylar nedeniyle indirilen partitabelası, parti görevlilerince tekrar asılmıştır. İlimizde güvenli ve huzurlubir ortamda devam eden seçim sürecini provoke etmek isteyen gruplar tarafından,yaşanan bu konunun sosyal medya hesaplarında paylaşıldığı ve parti tabelasınıtekrar yerinden indirmek için vatandaşlarımızı parti binası önüne çağırankışkırtıcı söylemlerde bulunulduğu tespit edilmiştir.

seçim süreci dedikkate alındığında bu türden söylemlerin, halkımızın huzur ve güvenliği ilekamu düzenini olumsuz yönde etkileyecek müessif olaylarla karşı karşıyakalınmasına neden olacağı değerlendirilmektedir.

Şehr-i süleha aksaraylıhemşerilerimizin bu tür provokasyonlara meydan vermeyeceğine inancımız tamdır.seçimlerin huzur ve güven içerisinde yapılmasının ülkemizin bulunduğu durumaçısından çok önemli olduğu açıktır.

bu nedenle, özelliklesosyal medya üzerinden, sağduyudan yoksun, yalan ve kışkırtıcı haberlerleİlimizin huzurunu ve kamu düzenini sarsacak şekilde, istenmeyen olaylarınmeydana gelmesine sebep olabilecek türde provokasyonlar yapan şahıslarhakkında, ilgili mevzuat dahilinde gerekli yasal işlemler yapılacaktır” ifadelerikullanıldı.

basın bülteni

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL