Gündem

ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPIYORUZ

aksaray kızılay Şube başkanı turan akkurt kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde aksaray kızılay Şubesinin yaptığı çalışmaları anlattı. kızılay olarak bütün depremzedelerin yanında olduklarını belirten akkurt; “son ana kadar üzerimize düşen her..

ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPIYORUZ
aksaray kızılay Şube başkanı turan akkurt kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde aksaray kızılay Şubesinin yaptığı çalışmaları anlattı. kızılay olarak bütün depremzedelerin yanında olduklarını belirten akkurt; “son ana kadar üzerimize düşen her şeyi yapacağız” dedi.
kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından tüm türkiye’de yardım seferberliği başladı. depremin ilk anından itibaren vatandaşlar kızılay’a kan vermek için akın ettiler. aksaray kızılay Şube başkanı turan akkurt kızılay aksaray Şubesi olarak; Öncelikle geçmiş olsun, ülkemizin başı sağ olsun. depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize allahtan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum. deprem haberi alındığı anda kan ihtiyacı olacağı için valimiz hamza aydoğdu’nun da farkındalık oluşturmasıyla meydanda hemen kan tedarikine başladık. o gün sabahtan itibaren, kıymetli vatandaşlarımızın yoğun talebiyle kan tedarikini meydanda oluşturmaya başladık” dedi. 
saha çalışmalarına da değinen akkurt; “daha sonrasında sahadan gelen taleplere göre giyim, gıda gibi yardımları yaptık. aksaray kızılay Şubesi olarak iki tır müstakil giysi ve gıdayı genel merkezimizin ön gördüğü yerlere ulaştırdık. daha sonra hiç zaman kaybetmeden, kent kızılay kollarımızdan 15 kişiyi hatay’a gönderdik. orada 1 hafta lojistik destekte çalıştılar. sonrasında yine 3 kişiyi koordinasyon merkezine kahramanmaraş’a gönderdik. yine bir mobil aracımızı kahramanmaraş’a gönderdik” diye konuştu. 
aksaray’a gelen depremzedeler için de sürekli çalıştıklarını belirten akkurt; “aksaray’a gelen kardeşlerimize yardımcı olup kurumlara yönlendirmek için kızılay şubesi olarak meydanda bir irtibat çadırı kurduk. Şube olarak açtığımız butikte şehrimize gelen 15 bin kardeşimize destek veriyoruz. tanımlı olarak evlerde kalan kardeşlerimize hane ziyareti yapıyoruz” dedi. 
depremzede öğrencilere yapılan yardımları açıklayan aksaray kızılay Şube başkanı turan akkurt; “kyk yurtlarında kalan ve eğitim gören, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin sayılarını ve ihtiyaçlarını öğrendik. Şu an atatürk İlkokulunda eğitim gören 150 öğrencinin kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. ortaokul öğrencilerinin de kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. münferit olarak da liseye giden öğrencilerin hem kırtasiye hem de kızılay genel merkezimizin online olarak tanımladığı doping hafıza eğitim partalına tanımlamaya başladık” dedi. 
sözlerinin sonunda “kızılay olarak üzerimize düşen ne varsa yapacağız” diyen akkurt; “kızılay derneği olarak günübirlik olan ihtiyaçları belirleyip günübirlik çalışıyoruz. yine 15 delikanlımızı hatay’a lojistik destek için dualarla uğurlayacağız. sahada ziyaret ettiğimiz herkes aksaray’ın kadirşinaslığına, misafirperverliğine, güzelliğine vurgu yapıyorlar. bu gerçekten çok kıymetli. ziyaret ettiğimiz herkes şehrimizin kurumlarından, sivil toplumundan, basınından vatandaşına kadar bu güzelliği dile getiriyorlar. ben bu anlamda kıymetli kardeşlerimize tekrar teşekkür ediyorum. oradaki yaralar sarılana kadar kızılay olarak üzerimize düşen ne varsa yapacağız” diye konuştu. 
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL