Eğitim

UZAY YOLCUĞU BAŞLASIN!

aksaray belediyesinin bu yıl ilk kez düzenlediği 1. Çocukfestivalinde birbirinden güzel ve farklı etkinlik animasyon oyunun yanında uzay küresi(planetaryum)çocuklara uzay yolcuğuna çıkma keyfini yaşattı. gökyüzünü en ince ayrıntısına kadar gösteren uzay..

UZAY YOLCUĞU BAŞLASIN!

aksaray belediyesinin bu yıl ilk kez düzenlediği 1. Çocukfestivalinde birbirinden güzel ve farklı etkinlik animasyon oyunun yanında uzay küresi(planetaryum)çocuklara uzay yolcuğuna çıkma keyfini yaşattı.

gökyüzünü en ince ayrıntısına kadar gösteren uzay küresi,çocukların gökyüzünü ve güneş sistemini tanımasına olanak sağladı. küreşeklinde kurulan çadıra giren çocuklar, galaksinin tüm bilinmeyenleriniyakından gördü. küre içinde tıpkı uzaydaymış hissi ile gökyüzüne bakan çocuklardauzay merakı başladı.

Çocuklarımızın bizimgeleceğimiz

belediye başkanı haluk Şahin yazgı, zaman zaman festivalalanını ziyaret ederek doyasıya eğlenen çocukların mutluluğuna ortak oldu.‘Çocuklarımız için ne yapsak azdır’ diyen başkan yazgı, festivalin çocuklarıngelişimine katkı sunduğu gibi yeteneklerini keşfetmesine vesile olduğunuhatırlattı. hatta bazı çocukların festivalde nedeniyle polis, itfaiyeci, uzaybilimcisi, pilot gibi meslekleri kendilerine rol model edindiğini belirti.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL