Asayiş Son Dakika

Uyuşturucuyla Mücadele Sürüyor

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü uyuşturucuyla mücadele kapsamında 56 olayda 58 şahsa işlem yaptı. Yapılan çalışmalarda 3 şahıs tutuklandı. Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Aksaray Cumhuriyet..

Uyuşturucuyla Mücadele Sürüyor

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü uyuşturucuyla mücadele kapsamında 56 olayda 58 şahsa işlem yaptı. Yapılan çalışmalarda 3 şahıs tutuklandı.
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Şubat ayı boyunca yapılan çalışmalarda; Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmalatı ve Ticareti Yapmak ve Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan 56 olayda 58 şahsa işlem yaparken 3 şahıs da tutuklandı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışma ve operasyonlarda, 34,65 gr metamfetamin, 0,52 gr suboxson hap, 142,61 gr eroin, 5,13 gr kubaresrar, 6 adet ecstasy hap, 28 adet lyrica hap, 23 adet sentetik ecza hap, 28,57 gr bonzai, 1 adet tabanca ve 35 adet fişek ele geçirdi.
Uyuşturucuyla mücadele kapsamında “Narko Rehber”, “Narko Gençlik”, “En İyi Narkotik Polisi Anne” projeleri ile farkındalık ve bilgilendirme yapmayı amaçlayan Emniyet ekipleri, bu projeler kapsamında Şubat ayında faaliyetler düzenleyerek 211 vatandaşa Uyuma Aplikasyonu hakkında bilgilendirme yaptı, el broşürü dağıttı ve farkındalık oluşturdu.
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “Çocuk ve gençlerimizi her türlü zararlı ve tehlikeli alışkanlıklardan korumak, daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL