Eğitim

UYANIŞ VE KÖPRÜLER TEMALI SERGİLER AÇILDI

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektör yardımcısı prof. dr. engin deligöz, müzik ve resimbölümlerinin sadece Üniversitenin etkinliklerini çeşitlendirmekle kalmayıp,şehrin sosyal ve kültürel algısının değişimine de katkı sunduğunu belirtti.   resimbölümü doktor Öğretim Üyesi mustafa..

UYANIŞ VE KÖPRÜLER TEMALI SERGİLER AÇILDI

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektör yardımcısı prof. dr. engin deligöz, müzik ve resimbölümlerinin sadece Üniversitenin etkinliklerini çeşitlendirmekle kalmayıp,şehrin sosyal ve kültürel algısının değişimine de katkı sunduğunu belirtti. 

 resimbölümü doktor Öğretim Üyesi mustafa diğler “her yeni doğan gün yeni birbaşlangıçtır,” doktor Öğretim Üyesi rasim soylu ise “köprüler” temalı kişiselresim sergilerini açtı. merkezi konferans salonu fuaye alanındaki açılıştöreninde çalışmalarına dair bilgiler veren diğler, “her gün uyuyoruz veaslında bir bakıma ölüyoruz. sonrasında ise uyanıyoruz… bu çok büyük bir nimet.hazırladığımız 24 eserde, horoz vurgusuyla bu uyanışları anlatmaya çalıştık”dedi. rasim soylu ise eserden oluşan sergisine dair şunları söyledi: “köprüteması ile geçmişten günümüze, maddeden manaya ve bedenden ruha bir ulaşımıvurgulamak istedim. daha çok renk ve biçimlerle mana âlemini ve ruh güzelliğinituvallere aktarmaya çalıştık.”

yapılankonuşmaların ardından katılımcılar sergiyi gezdi ve etkinliğinde son bölümünderektör yardımcısı prof. dr. engin deligöz, diğler ve soylu’ya belge takdimindebulundu.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL