Ekonomi

USTAOĞLU, HAYRAN KALDI

hasibe yazgı’nın evsahipliğinde belediye hizmetlerini gezen genel müdür ustaoğlu, hanımeli pazarı vekadın aktivite merkezine hayran kaldı  aksaray aile ve sosyal politikalar İl müdürlüğünündüzenlediği “finansal okur yazarlık ve kadınların ekonomik güçlenmesi”..

USTAOĞLU, HAYRAN KALDI

hasibe yazgı’nın evsahipliğinde belediye hizmetlerini gezen genel müdür ustaoğlu, hanımeli pazarı vekadın aktivite merkezine hayran kaldı 

aksaray aile ve sosyal politikalar İl müdürlüğünündüzenlediği “finansal okur yazarlık ve kadınların ekonomik güçlenmesi” konuluseminere katılmak için aksaray’a gelen aile ve sosyal politikalar bakanlığıkadının statüsü genel müdürü gülser ustaoğlu, aksaray belediye başkanı halukŞahin yazgı’nın eşi hasibeyazgı’nın aksaray’a kazandırdığı hanımeli pazarınıziyaret etti.

kadının statüsü genel müdürü gülser ustaoğlu, hasibe yazgıve beraberindeki aksaray aile ve sosyal politikalar İl müdürü İsrafilaktürk,  ekonomik statü daire başkanıgüler Özdoğan, tobb aksaray kadın girişimciler kurulu başkanı aysun akkurt,habİtat derneği finansal okuryazarlık eğitmeni zeynep keskin’le birliktehanımeli pazarındaki hanım esnafları tek tek ziyaret etti.

genel müdür gülser ustaoğlu pazardaki tüm hanımları tek tekziyaret ederek “hayırlı işler ve bol kazançlar” temennisinde bulundu.ustaoğlu,pazar yerindeki tüm hanımlara aile ve sosyal politikalar bakanı fatmabetül sayan kaya’nın selamlarını iletti.

kadının statüsü genel müdürü gülserustaoğlu,hayran kaldığıaksaray hanımeli pazarında el emeği göz nuru ürünlerden alış veriş yaparakhanım esnaflara katkıda bulundu.

genel müdür gülser ustaoğlu ve beraberindeki hanımlar, dahasonra aksaray belediyesinin selime sultan kadın aktivite merkezine geçtiler.hasibe yazgı, genel müdür ustaoğlu ve beraberindeki hanımlara aktivitemerkezini gezdirerek bilgi verdi

ustaoğlu burada yaptığı açıklamada aksaray’da türkiye’yeörnek olacak çalışmalar olduğuna dikkat çekerek “aksaray’a olumlu bir enerjiile gelmiştik. ama sayın başkanımızın eşi sayesinde daha fazla olumlu enerji vegüzel şeylerle karşılaştık. aile ve sosyal politikalar bakanımız sayın fatmabetül sayan kaya’nın selamını getirmiştik. aksaray’dan da selamlar götüreceğizsayın bakanımıza. aksaray’da gerçekten çok örnek çalışmalar yapılmış. buçalışmaların türkiye’ye yaygınlaşması için biz bakanlık adına biz bu konudaelimizden geleni yapacağız. bütün yerel yönetimler inşallah bu hassasiyetleçalışmalarına devam ederler. aksaray’da gerçekten çok güzel iyi uygulamaörnekleri var. İnşallah bu örnekler türkiye’mizde de yaygınlaşır” dedi.

genel müdür ustaoğlu, kadınların yerel yönetimlere talipolmasını isteyerek “yerel yönetimlerdeki başkanlarımızın eşlerinin işin içindeolması bütün yerel yönetimlere gerçekten hanımeli değdirtmiş oluyor. asıl dahada ötesine gidip ben şöyle bir temenni de bulunmak istiyorum. İnşallah önümüzdeyerel seçimler var. bu çerçevede inşallah kadınlar daha fazla yerel yönetimetalip olsunlar. belediye başkanı olsunlar. birebir eşlerinin marifeti ile değilde direk kendileri bu hizmetleri veriyor olsunlar. hanımlara bu yakışır diyedüşünüyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde de daha çok kadın belediye başkanıylahizmetlere devam ederiz diyorum.” İfadelerini kullandı.

genel müdür ustaoğlu ve beraberindeki hanımlar, hanımelipazarı ve kadın aktivite merkezinden sonra aksaray aile ve sosyal politikalarİl müdürlüğünü ziyaret etti.  İl müdürüİsrafil aktürk genel müdür ustaoğlu’na kurumu gezdirerek faaliyetleri hakkındabilgi verdi.

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nı eşi hasibeyazgı ziyaret sonrası kadının statüsü genel müdürü gülser ustaoğlu’na, ekonomikstatü daire başkanı güler Özdoğan’a ve habİtat derneği finansal okuryazarlıkeğitmeni zeynep keskin’e aksaray’ı ziyaretleri anısına çeşitli hediyeler verdi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL