Ekonomi

ÜRETMEKTEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK.

vali aydoğdu traktöre binip tarla sürüp  protokol üyeleri ile çapa yaptı, kadın çiftçilere gül verdi 14 mayıs dünya Çiftçiler günü’nde aksaray valisi hamza aydoğdu çiftçilerin gününü kutladı. uluslararası tarım Üreticileri..

ÜRETMEKTEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK.

vali aydoğdu traktöre binip tarla sürüp  protokol üyeleri ile çapa yaptı, kadın çiftçilere gül verdi

14 mayıs dünya Çiftçiler günü’nde aksaray valisi hamza aydoğdu çiftçilerin gününü kutladı.
uluslararası tarım Üreticileri federasyonu’nun kuruluş tarihi olan 14 mayıs 1946 ve kuruluşa üye bütün ülkelerde dünya Çiftçiler günü olarak kutlanan 14 mayıs dünya Çiftçiler günü nedeniyle aksaray valisi hamza aydoğdu, belediye başkanı evren dinçer, daire müdürleri ve oda başkanlarıyla ziraat odası tarafından organize edilen program kapsamında tarım arazilerini ziyaret etti. tarım ve orman müdürü bülent saklav, ziraat odası başkanı emin koçak, damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği başkanı mahmut aktürk ve stk başkanları ile tarım arazilerini gezen aksaray valisi hamza aydoğdu, tarla süren çiftçinin ziyaret ederek traktör ile tarlayı sürerek pancar tarlasında beraberindeki protokol heyeti ile birlikte çapa yaptı. burada çiftçileri ziyaret edip sohet eden  vali aydoğdu bayan çiftçilere  gül vererek kadınların çiftçiler gününü kutladı. 
burada bir açıklama yapan aksaray valisi hamza aydoğdu, “bugün dünya Çiftçiler günü. burada çiftçilerimizle ay çekirdeği tarlalarını, ekinleri gezdik. aksaray’ın tarımda çok büyük katkısı var. biliyorsunuz ki, bitkisel üretimde 2020 verilerine göre türkiye’de 4. sırada. bizden önde olan şehirler konya, İzmir ve Şanlıurfa. onun için türkiye’nin üretmekten başka çaresi de yok. onun için biz her zaman devlet olarak çiftçilerimizin bütün eksikliklerini gidermek için gece gündüz çalışmamız gerekiyor. bu anlamda da bütün arkadaşlarımda çok ciddi bir hassasiyet oluşmasını istiyoruz. belediye başkanımızla bugün buradayız. hem çiftçilerimizin dünya Çiftçiler gününü kutlamak için, hem de oda başkanlarımızla yerinde tespit etmek için. hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.
dünya Çiftçiler günü nedeniyle programa ev sahipliği yapan aksaray ziraat odası başkanı emin koçak ise, “evet, 14 mayıs dünya Çiftçiler günü münasebeti ile ilimiz valisi hamza aydoğdu ve belediye başkanı evren dinçer, oda başkanlarımızla birlikte sahaya indik. Çiftçilerimizin gününü kutlamak için dedi haber yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL