Eğitim Gündem

Türk Dünyasını Ziyaret Etti

Prof.dr. Himmet Karadal Özbekistan’ın başkenti Taşkent ile Cizzak ve Semerkand kentlerindeki bazı eğitim kurumlarına ziyarette bulundu. prof.dr. Himmet Karadal Özbekistan’ın başkenti Taşkent ile Cizzak ve Semerkand kentlerindeki bazı eğitim kurumlarını..

Türk Dünyasını Ziyaret Etti

Prof.dr. Himmet Karadal Özbekistan’ın başkenti Taşkent ile Cizzak ve Semerkand kentlerindeki bazı eğitim kurumlarına ziyarette bulundu.

prof.dr. Himmet Karadal Özbekistan’ın başkenti Taşkent ile Cizzak ve Semerkand kentlerindeki bazı eğitim kurumlarını (üniversite, enstitü ve lise), girişimcileri ve bazı tarihi ve kültürel değerleri ziyaret etti. yaptığı ziyaretlerle ilgili açıklama yapan Prof.Dr.Himmet Karadal her ortamda Özbek kardeşlerimiz ülkemizin başına gelen deprem felaketine üzüntülerini bildiriyor, acılarımızı paylaşarak Türk gardaşlarımızı allah korusun diyerek dua ediyorlar dedi. Türkiye cumhuriyeti taşkent büyükelçiliğimizi ziyaretim esnasında da Özbek halkının yoğun şekilde depremzedelerimize yaptıkları yardımları koordine ettiklerini bildirdiler diye konuşan karadal;bu arada Özbekstan’a gelen ilk girişimcinin Aksaray’lı olduğu duyumunu aldım. uluslararası emi enstitüsü başkanı Prof.Dr.Himmet karadal; team Üniversitesi dekanı prof.dr. erdoğan ekiz başta olmak üzere, jizzakh devlet pedagoji Üniversitesi rektörü prof.dr. Shavkat sharipov Safarovich, Taşkent diplomat Üniversitesi rektörü Dr.Elyor Mahmudov, Mirzo Ulugbek Özbekistan milli Üniversitesi rektör yardımcısı Dr.Raima Kh.Shirinova, devlet transport Üniversitesi rektör yardımcısı prof.dr. Bakhodir hatamovich, Özbekistan Kamoliddin Bekzhod güzel sanatlar ve dizayn enstitüsü rektör yardımcısı Dr.Dilafruz Abdırashıdovna Kurbanova, dekanları, bölüm başkanları ve akademisyenler ile çalıştaylar ve görüşmeler yaptı. himmet karadal’ akademik litseye yöneticileri, tarafından  Özbekistan-Türkiye ilişkilerine aktif katkılarımdan dolayı ödül verildi. Prof.Dr.Himmet Karadal yaptığı ziyaretlerden dolayı onur duyduğunu belirterek yaptığı ziyaret ve istişarelerde kurumların yöneticileri ve akademisyenleri Türkiye’ye selamlarını iletti. Türk dünyasının önemini, köklerimizi ve kültürel değerlerimizi anlamak açısından bu coğrafya ile etkin işbirliği yapılmalıdır. gücümüz yettiğince Türk dünyasının güçlenmesine yönelik gönüllü çabamız devam etmelidir dedi.

Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL