Gündem

TOKİ ASÜ KAMPÜS ALANINA KONUT İNŞA EDECEK

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, kampüs alanına tokİtarafından inşa edilecek konutlarla alakalı görüşmelerin devam ettiğinisöyledi.  tokİemlak daire başkanı dursun baştürk’ü ziyaret eden ve projeye dair istişarelerdebulunan rektör Şahin,..

TOKİ ASÜ KAMPÜS ALANINA KONUT İNŞA EDECEK

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, kampüs alanına tokİtarafından inşa edilecek konutlarla alakalı görüşmelerin devam ettiğinisöyledi. 

tokİemlak daire başkanı dursun baştürk’ü ziyaret eden ve projeye dair istişarelerdebulunan rektör Şahin, bir süredir devam eden görüşmelerde önemli bir aşamayageldiklerini vurguladı. konutların kampüs b girişi ile yeni yapılan yurt binasıarasında kalan araziye yapılması planlanıyor. kısa süre önce tokİ’de görevlijeoloji mühendisleri ilgili arazide ön incelemede bulundu ve hazırlanan rapordabölgeye konut inşasına dair bir sorun olmadığı belirtildi. mümkün olan en hızlışekilde asÜ personelinden talep toplama aşamasına gelmeye çalıştıklarınıkaydeden rektör Şahin, “Şu ana kadar yaptığımız görüşmeler son derece olumlugeçti. belirlenen arazi incelendi ve konut inşasına ilişkin bir sorun olmadığıraporlandı. görüşmelerimiz sürüyor. amacımız, mümkün olan en kısa zaman içindeasÜ personelinden talep toplama aşamasına gelmek. hem şehrimiz, hemöğrencilerimiz, hem de çalışanlarımız açısından en güzel kampüsüoluşturmak için gayret gösteriyoruz” dedi.

prof.Şahin, açıklamasının son kısmında, tokİ emlak daire başkanı dursun baştürkbaşta olmak üzere, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL