Gündem

Tarih Olayları Yazar; Kahramanlar İse Tarihi

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel Çanakkale zaferinin 108. Yıldönümü ve Şehitler haftası nedeniyle yazılı açıklamada bulundu. Milletvekili Erel mesajında; “Bilinmelidir ki bu devlet, Malazgirt’te başlayan, Miryokefalon’da adı konan, Çanakkale’de..

Tarih Olayları Yazar; Kahramanlar İse Tarihi

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel Çanakkale zaferinin 108. Yıldönümü ve Şehitler haftası nedeniyle yazılı açıklamada bulundu.
Milletvekili Erel mesajında; “Bilinmelidir ki bu devlet, Malazgirt’te başlayan, Miryokefalon’da adı konan, Çanakkale’de kıyama duran, Sakarya’da destanlaşan bir mücadeleyle yüz binlerce şehidin kanı karşılığında, sonsuza dek elde ettiği kutsal vatan toprakları üzerinde kurulmuştur. Bu devletin adı Türkiye cumhuriyeti; bu vatanın adı da Türkiye’dir. Dünyada eşi benzeri görülmemiş çetin ve kanlı bir savaşa sahne olan, toprağın her zerresinin şehit kanlarıyla sulandığı, metre kareye 6 bin merminin düştüğü, bir toplumun millete dönüştüğü büyük Çanakkale Zaferi’nin 108. Yılını yaşıyoruz. Tarih olayları yazar; kahramanlar ise tarihi… birkaç dakika içerisinde öleceğini bile bile en ufak bir tereddüt dahi göstermeden şehadete koşan Çanakkale kahramanları, Türk milletine biçilen kefeni parçalayıp atarak tarihi yeniden şekillendirdiler; Türk tarihini kanlarıyla yazdılar. Her şeyin bitti sanıldığı yerde “Türk milleti son sözünü söylemeden hiçbir şey bitmez. Bu vesile ile Gurur ve sevinçle kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 108.Yıldönümünde, ölümleriyle bile yıllar ötesine ders olmayı başarmış Çanakkale şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyor, Allah bizlere bir daha böyle savaş göstermesin! Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Ne mutlu bize ki! Böyle bir milletin fertleriyiz” ifadelerini kullandı.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL