Ekonomi

SÜT ÜRETİCİLER BİRLİĞİNDEN İFTAR YEMEĞİ

aksaray süt Üreticileri birliği başkanlığı üyelerine vemisafirlere, iftar yemeği programı tertip etti. ağaçlı havuzbaşı restoranda düzenlenen iftar programınagelen davetliler süt Üreticileri birliği başkanı esat zengin ve yönetim kuruluÜyeleri tarafından karşılanarak..

SÜT ÜRETİCİLER BİRLİĞİNDEN İFTAR YEMEĞİ

aksaray süt Üreticileri birliği başkanlığı üyelerine vemisafirlere, iftar yemeği programı tertip etti.

ağaçlı havuzbaşı restoranda düzenlenen iftar programınagelen davetliler süt Üreticileri birliği başkanı esat zengin ve yönetim kuruluÜyeleri tarafından karşılanarak hoş geldiniz denilerek, iftar programınakatılmalarından dolayı teşekkür edildi.

İftardan sonra süt birliği’nin faaliyetlerinden bahsedenbirlik başkanı esat zengin, sütünü birlik aracılığıyla pazarlayan, gönüllülükesasına göre süt üreticilerinin bir araya gelerek oluşturduğu birlik olduğunubelirtti.  türkiye’de 2005 yılında kanunlakurulmaya başlanan ilk ve tek süt birlikleri olduğunu vurgulayan zengin, “aynıkanuna dayanarak tarım bakanlığımızca hazırlanan tüzük hükümlerine görefaaliyet sürdüren sütte etkin bir kuruluştur. birliğe üye olma ve üye kalmatüzük esasına göre süt üreticisi olmak, pazara yönelik üretimde bulunmak,ürettiği sütün tamamını birlik aracılığı ile pazarlamak ve çiftçi belgesisahibi olmaktır. birliğin süt pazarında oluşturduğu organizasyonlar 5200 sayılıkanunun birinci maddesine uygun çalışmak için, aksÜtbİr tarımsal faaliyetler veİktisadi İşletmemiz mevcuttur. sütün piyasaya arzında aksÜtbİr a.Ş,  et ve süt kurumuna, süt tozu satışı veüyelerimizin işletmesinde doğan buzağılara bedelsiz küpe uygulamasında İktisadiİşletme ile faaliyetlerini sürdürülmektedir. her ikisi de birliğin oluşumlarıdır. sütlerimizi aksaray’a yüksek değerkatan türk gıda kodeksine uygun süt alan ticaret kanununa göre belge karşılığıparasını ödeyen sütaş a.Ş ile yerelde faaliyet gösteren Üçler süt ileçalışmaktayız. günlük pazarladığımız süt miktarı 242 ton olup 202 tonu mamuliçin süt sanayicisine, 40 tonu toz yaptırılarak bakanlık et ve süt kurumunasatışı yapılmaktadır” dedi. zengin konuşmasının devamında, bu faaliyetlerdendolayı, ortaya çıkan vergilendirme ve bakanlığın üreticilere ödediği sütdesteklerini de detaylı bir şekilde açıkladı.

tarım kenti olan aksaray’ın bazı sorunlarının olduğunuaktaran ak parti İl başkanı hüseyin altınsoy da, “aksaray bir tarım şehri. neyazık ki bazı sorunlarımız var. bunları cumhurbaşkanımıza illettik.busorunlardan en önemlisi tarımsal su. cumartesi günü düzenlediğimiz mitingdecumhurbaşkanımız su konusuna aksaray’a söz verdi. İnşallah kapalı havsa su iletarımsal sularımızı artıracağız. ne kadar su o kadar et, o kadar süt. bu direksizi ilgilendiren bir konu olduğu için söylüyorum” dedi. 24 haziran’da çokönemli bir seçim yapılacağını aktaran altınsoy, “bugüne kadar yaptığımız bütünseçimlerden daha önemli bir seçim yapacağız. bir varoluş mücadelesi yaşıyoruz. geleceğimiziçin çocuklarımız için yine yaparsa ak parti yapar diyorum. bizi sizlerlebuluşturan başkanımız esat zengin’e ve yönetimine teşekkür ediyorum” diyekonuştu.

İftar programına katılan üyeler ve misafirler, düzenleneniftar programından ve verilen hizmetten çok memnun kaldıklarını ve hep birarada oruçlarını açıp, sohbetler yapma imkânı bulduklarını ifade ettiler.

İftar programına ak parti İl başkanı hüseyin altınsoy, İlgıda tarım ve hayvancılık müdürü bülent saklav, İl müdür yardımcısı mustafaÖzateş ve Şube müdürleri, ziraat odası başkanı emin koçak, ticaret borsasıbaşkanı hamit Özkök, damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği başkanı mahmutaktürk, yeşiltepe belediye başkanı tahsin Çelik, bağlıkaya belediye başkanıdavut Çalışkan, ziraat mühendisleri başkanı serkan koray zeybek, sulama birliğiyöneticisi ayfer hanım, sulama birliği müdürü sami bey, ziraat bankası bölgeyöneticisi recep bey, ziraat bankası müdürü mustafa bey, sütaş bölge tarımsalticaret müdürü musa Öztürk, esnaf ve sanatkarlar odalar başkan vekili dedeÖzkaraca, eskil süt birliği başkanı necip Çeçen, ortaköy süt birliği başkanıelvan eraslan, gülağaç süt birliği başkanı derviş tosun, ağaçören süt birliğibaşkanı Ümit ecik, süt Üreticileri birliği üyeleri ve misafirler katıldı.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL