26ocak-05 Şubat 2019 tarihleri arasında antalya’dayapılan türkiye minikler, yıldızlar wushu kung fu Şampiyonası vewushu taolu Şampiyonası tamamlandı.
yurt genelinden 2 binin üzerinde sporcunun ve dünyaŞampiyonlarının da katılımıyla minikler, yıldızlar, gençler ve büyüklerkategorilerinde; qinda, sanda ve taolu turnuvası antalya’nın ev sahipliğindedüzenlendi.
antalya spor salonu’nda düzenlenen organizasyona, aksaray’dan katılansporculardan yenisen koleji öğrencisi reyyan tural yıldızlar kategorisindetürkiye 3.sü oldu.
yenisen koleji kurucusu salim İçli yaptığı açıklamada;“İlimizi türkiye genelinde yapılan wushu şampiyonasında yıldızlar kategorisindetürkiye 3.sü olan yenisen koleji öğrencimiz reyyan turan’ı yapmış olduğubaşarıdan dolayı tebrik ederim” dedi.
haber vedat tunç