Spor

HENTBOLDA İŞBİRLİĞİ

türkiye hentbol federasyonu (thf) yönetim kurulu Üyesi, amilli takımlar as başkanı hakan gümüşsoy, thf başkan vekili olarakberaberindeki heyet ile birlikte kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti (kktc)cumhurbaşkanı mustafa akıncı ve başbakan tufan erhürman’ı ziyaret etti.

kktc cumhurbaşkanlığı köşkünde gerçekleşen görüşmeye thfbaşkan vekili adına a milli takımlar as başkanı hakan gümüşsoy başkanlık yaptı.toplantıya thf ile kktc kulüp temsilcileri katıldı. heyetler arası yapılan görüşmedetürk hentbol sporunu gelişmesi için izlenecek yol haritası belirlendi.

hentbol a milli takımlar as başkanı hakan gümüşsoy, türksporunun her alanda gelişmesi ve yaygınlaşması için yapılan görüşme ilgiliolarak “yavru vatanımıza yaptığımız ziyaret ile türk hentbol sporunun gelişmesineolumlu katkılar sağladığımızı düşünüyorum. kktc cumhurbaşkanımız mustafa akıncıve başbakan tufan erhürman katkılarıyla yapılan görüşmede kıbrıs kulüptemsilcileri katıldı. hentbol sporu aracılığı ile iki ülke arasında gelişendiyalog başarıları artırmaktadır.

son yıllarda türk sporunun uluslararası organizasyonlarda yakaladığıyükseliş ve başarılar ülkelerimizi her zaman onurlandırmıştır. bu başarınınartarak devam etmesi için federasyon olarak her türlü desteğe hazırız” dedi.

thf başkan vekili hakan gümüşsoy, kktc cumhurbaşkanımızmustafa akıncı’ya ve başbakan tufan erhürman’a adının yazılı olduğu a millitakım formasını hediye etti.

kıbrıs’ta temaslarını sürdüren a milli takımlar as başkanıhakan gümüşsoy, son olarak bosna hersek eğitim kültür spor ve bilim bakanımensur sinanoviç ile birlikte ikili bir görüşme gerçekleştirdi. gümüşsoy, thfheyeti olarak en kısa zaman içerisinde temaslarda bulunmak üzere bosna hersek’eziyaret edeceğini duyurdu. 

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası