Spor

GENEL MÜDÜRLÜK HEYETİ ASÜ’DEKİ SPOR ALTYAPISINI İNCELEDİ

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, Üniversitedeki sporaltyapısını daha da geliştirerek, elde edilen ulusal ve uluslararasıbaşarılarla türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını söyledi. 

gençlikve spor bakanlığı spor genel müdürlüğü genel müdür yardımcısı Ömer altunsoy,asÜ’deki spor altyapısına dair incelemelerde bulundu. akıllı bisikletİstasyonları, bisiklet yolları ve türkiye’de, üniversiteler içerisinde bir ilkolan bisiklet sahasını gezen altunsoy ile beraberindeki heyet, mini bir turlasaha zeminini test etti. bisiklet sahasının sadece Üniversitenin değil, tümşehrin kullanımına açık olduğunu dile getiren rektör Şahin, zaman içindesahanın donanımsal ve fiziki olarak geliştirilebileceğini, buna dair plan veproje çalışmalarının sürdüğünü belirtti. heyet daha sonra kapalı tribün,atletizm pisti, futbol sahası, yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonu veantrenman salonlarını gezdi. programın son bölümünde okçuluk araştırma veuygulama merkezi’nde incelemelerde bulunuldu. merkez müdürü Öğretim görevlisikürşat aktepe, yapılan sportif çalışmaları anlattı, asÜ’nün ulusal ve dünyaölçeğindeki durumu ve yeni patent çalışmaları hakkında bilgiler verdi. merkezdeyapılan çalışmaların son derece etkileyici olduğunu kaydeden genel müdüryardımcısı altunsoy, antrenman yapan öğrencilerle de sohbet etti ve hedeftahtasına atışlar yaptı.

rektöryardımcıları prof. dr. hacı murat yılmaz, prof. dr. ayhan Özçifçi, prof. dr.engin deligöz, genel sekreter bayram ali yavaş ve gençlik hizmetleri spor İlmüdürü cüneyt alkan’ın da hazır bulunduğu gezi programımın ardından, rektörlükmakamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

habermerkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası