Spor

FUTBOLCU KIZLAR 1. LİG MÜCADELESİ VERİYOR

kadınlar türkiye 2. ligi’nde mücadele eden ve maddiimkansızlıklar nedeniyle kapanma noktasına gelen aksaray hasandağı spor kulübükadın futbol takımı’nın futbolcuları, zor şartlarda çıktıkları müsabakalardarakipleriyle mücadele etmeye çalışıyor.  

kadınlar türkiye 2. ligi’nde mücadele eden aksarayhasandağı spor kulübü kadın futbol takımı, maddi imkansızlıklar nedeniylekapanma noktasına geldi. 5 yıldır türkiye futbol federasyonu kadınlar ligi’ndemücadele eden takım, geçen yıl 3. lig’de şampiyon olarak kadınlar türkiye 2.ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı. zaman zaman maçlara aç çıktıklarını ifadeeden genç futbolcular, takımlarına destek isterken, teknik direktör osmanyatkın da ciddi sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. 

osman yatkın:”takımın yok olması demek kızlarımızın yok olması demek”  

aksaray hasandağı spor kulübü kadın futbol takımı teknikdirektörü osman yatkın, şehrin takıma sahip çıkması gerektiğini belirterek,“takımımız bu sezon 2. lig’de. geçen yıl 3. lig’i şampiyon olarak bitirdik veşehrimizi 2. lig’de temsil etmekteyiz. ama çok güçlükler yaşıyoruz. yanideplasmanlara gitmekte çok sıkıntı yaşıyoruz. takımı ligden çekme derecesinebile geldik. bize şehrin sahip çıkmasını istiyoruz. Şehrimizi temsil ediyoruz.bu şehrin armasını taşıyoruz. bugüne kadar birçok yerden sözler aldık amasözlerin hiç biri yerine getirilmedi. bu takım aksaray’ın takımı. aksaray’ıtemsil ediyor. bizim gibi çevremizde başka kadın futbol takımı yok. sadeceaksaray’da var. bu sene hedefimiz 1. lig’e çıkmak ve bu yolda hafta sonu grubun2.’si olan samsun takımını yendik sahamızda. Üst sıralara doğru ilerledik.Şehrin bize destek olmasını istiyoruz. eğer bu takım kaybolursa kızlarımızkaybolacak. takımda oynayarak, ek puanlar kazanarak besyo’yu kazanıyorlar ve buşekilde hayata tutunmaya çalışıyorlar. bu takımın kaybolması demek bukızlarımızın da kaybolması demek. bu şehrin bu takıma sahip çıkması gerekiyor.bugüne kadar sahip çıkanımız olmadı. olmadığı için de çok zor durumdayız.takımımızı neredeyse ligden çekme seviyene geldik” dedi.

cansu İriş: “bazen maçlara aç çıktığımız günleroluyor”

İki yıldır futbol oynadığını belirten 18 yaşındakifutbolcu cansu İriş, “geçen yıl transfer oldum. burada üniversite okuyorum. 2.lig’e yükseldik. geçen sene 3. lig’de şampiyon olduk. Şu an cidden çoksıkıntılar içindeyiz. gittiğimiz bazı yollar bin kilometreydi, 9 saatlik, 10saatlik. gidecek mazot parası yok. bazen maçlara aç çıktığımız günler oluyor”dedi. 

  bir diğer oyuncuaybuke ayku ise, “Çok fazla maddi sıkıntılar çekerek bu takımda oynamayaçalışıyoruz. ama hiçbir şekilde arkamızda destek olan kimse yok. yardımbekliyoruz. burada onlarca liseye, üniversiteye giden arkadaşlarım var.ailelerinden çok uzakta oynayanlar var. birisi de benim. biz bundan şikayetçideğiliz ama en azından bize bir maddi destek olsa iyi olur. yeri geldi maçlaraaç gittik. ama elimizden gelen her şeyi yaptık. arkamızda hiçbir şekildedurulmadı. aksaray’da sadece bir tane kadın futbol takımı var ve bu takımınkapanmasını istemiyoruz. İnşallah arkamızda dururlar” dedi.

nazlı feride:“deplasmanlara giderken araba bulamıyoruz”

takım kaptanı 19 yaşındaki nazlı feride de destekbeklediklerini ifade ederek, “bu açık ve ortada. deplasmanlara gidiyoruz;aç, susuz. kızlar kendi cebinden alıyorlar. deplasmanlara giderken arababulamıyoruz. ailemizden hiçbir şekilde para almıyoruz. bu şekilde idare etmeyeçalışıyoruz. ama desteğimiz olduğu zaman biz başarılı bir takımız zaten, dahabaşarılı olabiliriz” şeklinde konuştu.

İha

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası