aksaray valiliği ile İl kültür turizm müdürlüğü ve hasdakdağcılık kulübünün organize ettiği 4. hasan dağı dağcılık Şenliklerine 14-15temmuz tarihleri arasında aksaray’da yapıldı.
hükümet meydanında toplanan yüzlerce dağcının katılımıylasaygı duruşu ve istiklal marşı okundu. grup daha sonra hasandağı’na hareketederek orada kamp kurdu.
ertesi gün sabahın erken saatlerinde tırmanış için yolaçıkan dağcılar kısa sürede zirveye vardı.
hasandağı dağcılık Şenliklerinin bu yıl 4.’sü kutlandı.aksaray’ın turizm ve tanıtımı açısından olumlu yönde katkılar sağlayanşenliklere yurdun dört bir yanından çok sayıda dağcı ve doğa tutkununu katıldı.