Sağlık

Sokak Hayvanları İçin Kulübeler Yapılıyor

aksaray İl jandarma komutanlığı bu soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının korunması, ve barınmasını sağlamak amacıyla köpek kulübesi, kedi evi ve kuş yuvası yaparak doğaya bırakıyor. aksaray İl jandarma komutanlığı sokak..

Sokak Hayvanları İçin Kulübeler Yapılıyor

aksaray İl jandarma komutanlığı bu soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının korunması, ve barınmasını sağlamak amacıyla köpek kulübesi, kedi evi ve kuş yuvası yaparak doğaya bırakıyor.

aksaray İl jandarma komutanlığı sokak hayvanlarının yaşam şartlarının kolaylaştırılması ve beslenmesini sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 
aksaray’da etkisini gösteren soğuk hava insanlar kadar sokak hayvanları da olumsuz etkiliyor. hava sıcaklığının geceleri (-) derecelere kadar düşmesiyle birlikte sokak hayvanlarının mağdur olmamaları için aksaray İl jandarma komutanlığına bağlı Çevre, doğa ve hayvanları koruma timi tarafından hayvanlar için kullanım ömrünü tamamlamış ahşap malzemelerden köpek kulübesi, kedi evi ve kuş yuvası yapılarak doğaya bırakılıyor.
geri dönüşüm alanlarından toplanan ahşap malzemeler, Çevre, doğa ve hayvanları koruma tim komutanlığı personelinin imkânları ile köpek kulübesi, kedi evi ve kuş yuvasına dönüştürülerek, aksaray İli genelinde bulunan sokak hayvanları ve kuşların yoğun olarak bulunduğu belirli noktalara bırakılıyor. 
aksaray İl jandarma komutanlığınca, geri dönüşüm malzemelerin çöp olmadığı bilinci ile hem sokak hayvanlarını kış günlerinde soğuk havalardan korumak hem de atıkları değerlendirerek yaşanılabilir bir aksaray, yaşanabilir bir türkiye ve yaşanabilir bir dünya için çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarımına kararlılıkla devam ediyor.haber : yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL