Asayiş Son Dakika

Sobadan Uyuşturucu Dolaptan Tüfek ve Fişekler Çıktı

Aksaray İl Jandarma komutanlığının yaptığı operasyonda sobadan uyuşturucu, dolaptan tüfek ve fişekler çıktı. Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanma, Bulundurma, İmal ve Ticaretinin önlenmesine yönelik yaptığı..

Sobadan Uyuşturucu Dolaptan Tüfek ve Fişekler Çıktı

Aksaray İl Jandarma komutanlığının yaptığı operasyonda sobadan uyuşturucu, dolaptan tüfek ve fişekler çıktı.
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanma, Bulundurma, İmal ve Ticaretinin önlenmesine yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Yapılan operasyonda sobadan uyuşturucu, dolaplardan tüfek ve mühimmat ele geçirdi.
Edinilen bilgiye göre olay Eskil ilçesinde meydana geldi. Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanma, Bulundurma, İmal ve Ticaretinin önlenmesine yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında Eskil ilçesinde uyuşturucu imal ve ticareti yapıldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine Eskil İlçe Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde harekete geçen jandarma istihbarat ekipleri, Eskil İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleriyle birlikte belirlenen 5 ayrı adresi ve 5 şüpheliyi teknik ve fiziki takibe aldı. 2 hafta boyunca yürütülen teknik ve fiziksel takibin ardından yeterli delil ve bulgulara ulaşan jandarma ekipleri operasyon için düğmeye bastı. İlçede 5 ayrı ikamete eş zamanlı olarak yapılan operasyonda 5 şüpheli kıskıvrak yakalandı. Yakalanan A.A., S.A., C.O., B.K. ve C.O. isimli şahıslar gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Eskil İlçe Jandarma Komutanlığına götürülürken ekipler ev ve eklentilerinde Narkotik Detektörü hassas burunlu Kaput isimli köpekle geniş çaplı arama yaptı. Yapılan aramalarda soba içinden ve dolaptan 100 gram kubar esrar, 200 gram kenevir tohumu, dolaplardan ise 3 adet av tüfeği, 90 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelere Jandarma tarafından el konulurken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL