ak parti aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy, İl genel vebelediye meclis Üyeliği başvurularının 3 aralık pazartesi günü sona ereceğinihatırlattı.
İl genel ve belediye meclis Üyeliği aday adaylığıbaşvurularının 3 aralık 2018 tarihine kadar devam ettiğini belirten başkanaltınsoy, “hepimizin bildiği üzere belediye başkan aday adaylığı başvuruları 16kasım cuma günü saat 24.00’da sona erdi. ak parti’de yerel seçimlerde adaybelirleme süreci tarihte ilk kez yapılan e-temayül yoklamasıyla dijital ortamdayapılarak önemli bir sürece girilmiş oldu. türkiye’nin dört bir yanında olduğugibi aksaray’da sonuçlar aynı gün, yalnızca cumhurbaşkanımız ve genel başkanımızrecep tayyip erdoğan tarafından görecek şekilde ekranına düştü. ak parti’mizin İlgenel ve belediye meclis üyelikleri için ise süreç henüz devam ediyor. bubaşvurular ise 3 aralık tarihinde saat 17.00’da sona erecektir. başvurular içingenel merkezimizin kriterleri esas alınacaktır. temsil gücü olan memleket adınasözü olan ve ak partimizin prensiplerini paylaşan tüm kardeşlerimiz müracaattabulunabilirler. yapılacak olan yerel seçimlerin partimiz ve milletimiz adınahayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
haber merkezi