Siyaset

SON BAŞVURULAR PAZAR GÜNÜ

ak parti’de 27.dönem milletvekilliği genel seçimi’ne ilişkin aday adaylığı süreci, 29 nisanpazar günü saat 17:00’da sona erecek.

ak parti‘de milletvekili aday adaylığınamüracaatlar devam ediyor. aday adayları, parti genel merkezinin yanı sıra 81ilde başvurularını yapıyor.

ak parti İl başkanı, hüseyin altınsoy konu ile ilgiliaçıklama yaptı. İlklerin yaşanacağı seçim sürecine girildiğini söyleyenaltınsoy, türkiye’nin, 16 nisan halk oylamasıyla önemli bir değişime imzaattığını hatırlattı.uyum yasaları kapsamında ilk paketdüzenlemenin 13 mart’ta, ikinci paketin ise meclisten geçtiğine dikkati çekenaltınsoy, “yüksek seçim kurulu seçim takvimini yayınladı.” dedi.

İlk kez cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’nde seçimegidildiğini, cumhurbaşkanlığı seçimiyle milletvekili seçiminin birlikteyapılacağını belirten altınsoy, seçime iki aydan daha az zaman kaldığınısöyledi.

bu kapsamda, İlimizde dahil, bütün illerde seçimkoordinasyon merkezi (skm) kurulduğunu, il ve ilçe skm başkanlarınınbelirlendiğini bildiren altınsoy, “ak parti, kurumsal bir partidir. hiçseçim olmayacakmış gibi dingin, sakin, kararlı ama yarın seçim olacakmış gibide heyecanlı ve hazırlıklı olan bir partidir. bu, sandıktaki temsilcimizdengenel başkanımıza kadar böyledir. gördüğünüz gibi bir kısımları halen çatıda,bacada, tabanda, tavanda gezerken bizim cumhurbaşkanı adayımız netleşti.”diye konuştu.

adayadaylarına pozitif bir ayrımcılık uyguladıklarını dile getiren altınsoy, adayadaylığı müracaat sürecinin 29 nisan pazar günü, saat 17:00’a kadar devamedeceğini belirtti.

habermerkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası