Siyaset

SEÇİM TARİHİ 24 HAZİRAN

erken seçimin tarihi belli oldu. türkiye 24 haziran’daseçime gidiyor. cumhurbaşkanı erdoğan, erken seçim çağrısı yapan mhp lideribahçeli’yi beştepe’de kabul etti. 30 dakika süren görüşme sonrası açıklamayapan erdoğan, “Ülkemizin karşı karşıya olduğu fotoğraftan hareketle buteklife olumlu yaklaşma konusunda görüş birliğine vardık. bahçeli ileistişareler neticesinde seçimlerin 24 haziran 2018 pazar günü yapılmasına kararverdik” dedi.

mhp genel başkanı devletbahçeli‘nin erken seçim çağrısına cumhurbaşkanı recep tayyiperdoğan vebahçeli beştepe’de bir araya geldi. planlandığı gibi saat 13.30’dabaşlayan kritik görüşme 30 dakika sürdü.

erdoĞan tarİhİ aÇikladi: 24hazİran

cumhurbaşkanı erdoğan, görüşme sonrasında  yaptığıaçıklama da seçimin 24 haziran’dayapılmasına karar verildiğini açıkladı.

“eskİ sİstemİnhastaliklari karŞimiza Çikiyor

erdoğan şunları söyledi:bugün mhp genel başkanı bahçeli ileoldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. bahçeli ile daha önce de çeşitlidefalar bir araya gelerek ülkemizle ilgili iç ve dış gelişmeler üzerinde görüşalışverişinde bulunmuştuk. bugün de oldukça geniş yelpazede istişare ettik.bahçeli’nin teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk. 15 temmuz darbegirişiminin başarısızlığa uğratılması siyasette de yeni bir dönemin miladıdır.darbe gecesi gösterilen kahramanlık asla unutulmayacaktır. 7 ağustos 2016’dayenikapı’daki büyük miting ise milletin siyasetçilere verdiği mesajı net birşekilde ortaya koymuştur. 16 nisan halkoylamasına giden süreçte bu yol daortaya çıkmıştır. yönetim sistemi değişikliğini bahçeli’nin ön açmasıyla hayatageçirme imkanı bulduk. anayasa değişikliği ilk seçimlerden sonra yürürlüğegirecektir. ciddi bir sorun yaşanmıyor gibi görünse de eski sistemin hastalıklarıatılan her adımda karşımıza çıkıyor dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası