Siyaset

ÖĞRETMENLERİMİZ, İNSANLIĞI AYDINLIK YARINLARA TAŞIYAN ADSIZ KAHRAMANLARDIR

ak parti aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy, “24 kasımÖğretmenler günü vesilesiyle, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır birmesleği icra eden bütün öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Öğretmenleri, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsızkahramanlar olarak değerlendiren başkan altınsoy, “bizler “beşikten mezara kadarilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetinmensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyükdeğer veriyoruz. zira öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden insandeğildir. Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden;öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir.Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğehazırlama mesleğidir. bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temelyapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Öğretmenlerine hak ettiklerideğeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbirtoplumun geleceği yoktur. bu düşüncelerle, millet mekteplerinin açıldığı ve gazimustafa kemal’e başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yurtiçinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tümeğitim camiamızın 24 kasım Öğretmenler gününü tebrik ediyorum” dedi.

haber merkezi 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası