Siyaset

MEVLİT KANDİLİ, PEYGAMBERİMİZİN YAŞAYIŞINI İDRAK ETMEK İÇİN FIRSATTIR

ak parti aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy, bu geceninhazret-i muhammed’in (sallallâhü aleyhi ve sellem) dünyaya gelişinin yıl dönümüolduğunu hatırlatarak, ‘mevlit kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-işeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıylaanlamak için bir fırsattır” dedi.

bu gecenin hazreti muhammed’in (s.a.v.) dünyaya teşrifedişinin 1447. yıl dönümü olduğunu anımsatan başkan altınsoy, “bu vesileyle,bütün İslam aleminin ve vatandaşlarımızın mevlit kandilini tebrik ediyor, bumübarek gecenin tıpkı peygamber efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlargetirmesini; geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum. binlerce yıllık geçmişeuzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberler, peygamberler silsilesininsonuncusu, barış dini İslam’ı müjdeleyen sevgili peygamberimiz hazreti muhammed(s.a.v.) olmuştur. o, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiğimuhammed-ül emîn’di; allah’ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi;güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıylabütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. onun yaşayışı, onun hadis-işerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devirbaşlamıştır. bu bakımdan, mevlit kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-işeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamakiçin bir fırsattır. bu düşüncelerle, bir kez daha tüm İslam aleminin vevatandaşlarımızın mevlit kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı geceninbirliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”dedi.

haber merkezi 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası