Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KUDÜS İSLAM’INDIR

aksaraystk platformu tarafından düzenlenen

aksaraystk platformu tarafından düzenlenen cuma namazı çıkışında toplanan aksaray stkplatformu üyeleri ve vatandaşlar ulu cami önünden 15 temmuz milli irademeydanına kadar yürüyüp 15 temmuz milli irade meydanında bir açıklama yaptılar.  

programakatılan aksaray belediye başkan vekili süleyman canbulut, aksaray memur-senbaşkanı murat günaydın, çok sayıda stk başkanı, stk üyeleri ve vatandaşlarkatıldı.

aksaraymemur-sen başkanı murat günaydın yapmış olduğu basın açıklamasında; “abd’ninİsrail büyükelçiliğini kudüs’e taşımasına tepki göstermek, filistinlikardeşlerimizin düzenlediği büyük dönüş yürüyüşü’ne destek vermek, büyükfelaket olarak adlandırılan nakba’nın 70. yılını protesto etmek ve fransa’dayüce kitabımız kuran-ı kerim hakkında yayımlanan hadsiz bildiriyi lanetlemekiçin bütün kardeşlerimizle meydanlardayız.

15mayıs günü büyük felaket nakba’nın 70. yıl dönümü. 70 yıldan beri siyonistİsrail, müslümanları kışkırtmak amacıyla mescid-i aksa etrafında yaşlı, genç,kadın çocuk demeden katliamlarına devam ediyor. sözde İsrail devleti veaskerleri, kirli postallarla kıble camii’nin içinde terör estirip ibadet edeninsanlara gaz bombalarıyla ve plastik mermilerle saldırarak, camide bulunankur’an-ı kerim’leri yerlere atıp üstlerine basarak hukuksuzluğa hız kesmedendevam etmektedir. filistin’e, gazze’ye uygulanan abluka ve ambargo her geçengün ağırlaşmaktadır. 70 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, mallarıgasp edilen filistinliler, İsrail zulmü altında yaşamlarını devam ettirmeyeçalışıyorlar.

filistinliler,kadınlarıyla ve çocuklarıyla son bir aydır büyük dönüş yürüyüşügerçekleştiriyorlar. İşgalci İsrail ise ateş açıp masum insanları, çocukları veyaşanan olayları dünyaya aktarmak isteyen basın mensuplarını şehit ediyor.olayların başlangıcından bugüne kadar İsrail askerlerinin kurşunlarıyla vemüdahalesiyle 48 kişi şehit edildi, 8 binin üzerinde kişi de yaralandı.

İlkkıblemizin bulunduğu kudüs ve filistin, 1948 yılından beri hukuksuz olarakkurulan siyonist İsrail işgali altındadır. siyonist İsrail devleti, kudüs’ühukuksuz bir şekilde tüm uluslararası anlaşmalara aykırı olarak başkent yapmakistemektedir. kim hangi kararı alırsa alsın “kudüs İslamındır ve kudüsbizimdir. kudüs sahipsiz değildir. kudüs, mekke ve medine’den sonra, bütün müslümanlarınkutsal bildiği mescid-i aksa’ya ev sahipliği yapmaktadır. Şimdi ilk kıblemize;peygamber efendimizin (sas) isra yürüyüşüne çıktığı, çevresi mübarek kılınan,peygamberler mirası bu beldeye sahip çıkma zamanıdır.

mekke,medine müslümanlar için ne kadar kutsalsa, mescid-i aksa ve çevresi de o kadarkutsaldır. Çünkü bu belde allah’ın ayetlerinden ve peygamberlerimizden izlertaşımaktadır.  İşgalci İsrail vetaşeronları kutsallarımızı çiğniyor, değerlerimizi ayaklar altına alıyor,insanlığı katlediyor. kutsallarımız çiğnenirken, değerlerimiz ayaklar altınaalınırken, kardeşlerimiz katledilirken hiçbir şey yapmadan yerimizde durmak,seyretmek müslümanlara yakışmaz. müslüman zalim karşısında eğilmez, zilletiçinde yaşamaktansa izzet içinde ölmeyi tercih eder.

filistinlikardeşlerimizin bu kutlu yürüyüşünü maddi ve manevi destekliyor, rabbimizden bumücadeleyi muvaffak kılmasını niyaz ediyoruz. rabbimiz yüce kitabımız kuran-ı kerim’de “İnanıyorsanız galip geleceksizsiniz.” “yeryüzüne benim salih kullarım varis olacaktır.” diye buyuruyor.bizler bu kitaba iman etmiş müslümanlar olarak bir gün bu çekilen sıkıntılarınardından İslam’ın tüm dünyada hakim olacağına, özgür kudüs’te mescidi aksa’da toplu halde namaz kılacağımıza,zalimlerin korkulu rüyası olacağımıza iman ediyoruz. bu uğurda malımızlacanımızla mücadele edeceğiz. ey netanyahu, ey trump, ey putin, ey esed, eysisi, ey zalimler şunu bilin ki geçmişte fravun, nemrud, ebrehe nasıl helakolduysa sizin de saltanatınız son bulacak ve cehenneme sürüleceksiniz. diridiri toprağa gömdüğünüz çocukların hesabını vereceksiniz.  

bugünburada ve tüm türkiye’de kudüs dostlarıyla birlikte abd’nin ve İsrail’in buhukuksuz kararına ve uygulamalarına karşı çıkıyoruz. tüm filistin ve kudüssevdalıları olarak bu davayı savunmaya devam edeceğiz. türkiye’yi, uluslararasımekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve İsrail’in attığı hukuksuz adımlarıve işgali durdurmaya çağırıyoruz.

bununlabirlikte müslümanların vicdanını rahatsız eden bir konuya da değinmek istiyoruz.fransa’da 300 kendini bilmezin bir bildiri hazırlayarak kuran-ı kerim’den bazıifadelerin çıkarılmasını istemesinin hadsiz bir tavır olduğunu beyan ediyor vebu durumu en ağır bir şekilde lanetliyoruz.

fransa’dayaşlı bir yahudi kadının öldürülmesi üzerine ortaya çıkan birtakım tartışmalarabağlı olarak, bazı odaklar tarafından kuran-ı kerim’e karşı bir iftirakampanyası başlatıldığı ve haddi aşan provakatif teklifler dile getirildiğinitakip etmekteyiz.

“sözkonusu anlayışa sahip bir grup tarafından hadsiz bir tavırla kuran-ı kerim’denbazı ayetlerin çıkarılmasını teklif etme saygısızlığında bulunulmuştur.”kuran-ı kerim allah’ın indirdiği son kitaptır. bu ilahi kelam, hiçbirharfi değişmeden günümüze kadar geldiği gibi, kıyamete kadar da değişmeyecek vedeğiştirilemeyecektir. kur’an-ı kerim’e göre inancı ne olursa olsun insanhayatı değerlidir, dokunulmazdır, hatta bir insanın haksız yere öldürülmesibütün insanların öldürülmesi, bir insanın yaşatılması ise bütün insanlığınyaşatılması gibidir.

batılıemperyalist ve siyonist güçlerin dünyanın dört bir yanında akıttığı mazlumkanlarını görmezden gelen bu islamofobik zihniyet, çarpık bir algı oluşturmayaçalışmaktadır.  “bütün bu gerçeklererağmen münferit ve faili meçhul bir takım olaylar üzerinden İslam’a,müslümanlar’a ve kuran-ı kerim’e iftira edilmesi akla, ilme, tarihe, hakka,hukuka ve vicdana aykırıdır. bu önyargılı çaba özellikle son zamanlardamüslümanların temel hak ve hukukunu tehdit eden İslamofobiye hizmet etmektenbaşka bir işe yaramayacaktır. bütün müslümanları incitecek bu tür provakatifeylemleri şiddetle kınıyor ve tüm dünya kamuoyunu daha insaflı ve hakkaniyetliolmaya davet ediyoruz” dedi.

habervedat t.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

MHP Aksaray İl Başkanı'ndan İttifak
Sıradaki Haber MHP Aksaray İl Başkanı’ndan ittifak bombası: AK Parti-CHP İttifak iddialarına Karataş’tan yanıt!”