Siyaset

KAŞLI EBELER HAFTASINI KUTLADI

aksaray milletvekili ramazan kaŞli,  21-28 nisan ebeler haftası ile ilgili yaptığıaçılamada;

‘’yeni bir canlının dünyaya gelmesine yardımcı olmak,doğum ağrısı çeken bir annenin acısını dindirmek ve aileye özlemle beklenen birininkatılımını sağlamak, ebelik mesleğinin tüm çağlar boyunca toplumlarda saygınbir yer edinmesini sağlamıştır.

ebelerimiz; yalnızca annenin değil, ailenin ve toplumunsağlık danışmanıdır. ebelerimiz, doğum öncesi eğitim, ebeveynliğe hazırlanma,kadın sağlığı, üreme sağlığı ve çocuk bakımı konularında hizmet vererek çokönemli bir görevi yerine getirmektedir.

bir bebeği dünyaya getirmenin verdiği mutluluk başkahiçbir meslekle kıyaslanamaz. ebelerimiz bir insanın hayata geliş anınaşahitlik ederler. doğum anında anne adayının en büyük destekçisi onlardır.

bu duygu ve düşüncelerle mesleklerinin kutsallığınainanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demedenözveriyle görev yapan tüm ebelerimizin ülkemizin sağlığına yaptıklarıkatkılardan dolayı ” 21-28 nisan ebeler haftası” nı kutlarım” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası