Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İYİ Partililer Seçim Hazırlıkları ve İstişare Toplantısına katılmak için İstanbul’da buluştu

İYİ Parti Aksaray Milletvekili

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Turan Yaldır ve İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Sercan Belgemen’in de hazır bulunduğu toplantı 2 gün sürdü.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi İYİ Parti A Takımı İstanbul’da kampta bir araya geldi.

İYİ Parti, Başkanlık Divanı’nda alınan karar doğrultusunda; 18-20 Kasım tarihleri arasında yerel yönetimler ana tema olmak üzere milletvekilleri, genel idare kurulu ve başkanlık divanı üyeleri ile Genel Başkan Meral Akşener’in katılımıyla İstanbul’da istişare kampı gerçekleştirileceğini, odak noktasının yerel yönetimlerdeki strateji olduğu ve pek çok meseleyi irdeleneceğini duyurmuştu.

Başkanlığını İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı “Seçim Hazırlıkları ve İstişare Toplantısı” 81 ilde kendi adaylarıyla seçime gireceğini ilan eden ve bu doğrultuda İzmir, Eskişehir, Kahramanmaraş, Düzce, Kütahya, Kilis, Kırıkkale gibi iller ve birçok ilçede adaylarını açıkladı.

Yakın zamanda İYİ Parti’nin Aksaray’daki adaylarını kamuoyuna tanıtılması bekleniyor. Yaldır ve Belgemen’in yerel seçimler konusunda sürekli istişarelerde bulunduğu, Aksaray’daki partili, partisiz birçok önemli isimle bir araya gelip fikirlerini ve desteklerini aldıkları biliniyor.

İYİ Parti’nin Aksaray’daki tüm seçim çevrelerinde kazanacak adaylarla yerel seçim yarışına gireceği ve genel seçimlerde elde edilen başarının daha da üzerinde bir başarı elde edileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Turan Yaldır’ın takdirle karşılanan Milletvekilliği performansının ardından Sercan Belgemen gibi genç ve güçlü bir ismin İYİ Parti İl Başkanlığına gelmesi ve başarılı çalışmaları İYİ Parti’nin Aksaray’daki ağırlığını artırmıştı. İYİ Parti’nin rüzgar ile girdiği yerel seçimlerde ciddi başarılar elde etmesi çok da sürpriz olmayacağa benziyor.

2 gün süren toplantı sonrası İYİ Parti’den yapılan açıklamada “Seçim Hazırlıkları ve İstişare Toplantımızı tamamladık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da; hiçbir tehdit, iftira ve dayatma bizi milletimizden koparamayacak. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde;  İYİ Parti siyasette makul, hür ve millî bir alanı açacak!” ifadelerine yer verildi.

Haber Bülteni