Siyaset

İL GENÇLİK KOLLARI DANIŞMA MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ak parti aksaray İl gençlik kolları İl danışma meclisitoplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi.

atso’da düzenlenen toplantıya, ak parti İl başkanıhüseyin altınsoy, belediye başkanı haluk Şahin yazgı, merkez İlçe başkanı hamzaaktürk, ak parti genel merkez gençlik kolları mkyk Üyesi emrullah kırkpınar, akparti İl gençlik kolları başkanı mehmet emin kılıç, il yönetimi, ilçe gençlikkolları başkanları ile teşkilatın genç üyeleri yer aldı.

saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından programgençlere dair hazırlanan video gösterimi ile başladı. açılış konuşmasını ise İlgençlik kolları başkanı mehmet emin kılıç yaptı.

burada hep beraber olmanın sevgisini ve muhabbetini yaşadığınıdile getirerek sözlerine başlayan kılıç, “partimize ve davamıza gönül verenkardeşlerimiz bilmelidir ki kurdukları tuzaklar ile bu milletin asla kabul etmeyeceğisofralarda bizi yemek istiyorlar ancak bu davanın neferleri imanıyla davasınave cumhurbaşkanına olan inancıyla bizi değerlerimizden ve benliğimizdenkoparmak isteyenlere alemi cihanı dar edecektir. bizler suskun çoğunluğunfikriyatına vurulan düşüncesine vurulan suskun çoğunluğun dirilişi ile bukürsülerdeyiz. bize inanan bize ümit bağlayan ümmetin vebalini taşıyoruz. oyüzden yoruldum yok usandım yok hep daha fazla çalışacağız hep daha ileriye bakacağız.”

sadece bir siyasi parti olmadıklarını ve ak parti’nin bumilletin öz değerlerini kendine şiar edinmiş bir parti olduğunu belirten kılıç,“bizler gönül aldıkça üstünüz bizler gönüllere girdikçe galip olacak olanlarız.teşkilatlarda birliğimiz ortada. burada başta ilçe başkanlarım olmak üzere sultanhanı,gülağaç, ortaköy sarıyahşi, güzelyurt, ağaçören ve eskil teşkilatlarımızlaberaber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. bu yola çıkalı bugün itibariyle 280 günoldu. bu zaman zarfında emeğini esirgemeyen işini, ekmeğini, ailesini bırakarakçalışmalarımıza katılan teşkilatımıza teşekkür ederim. ayrıca İl başkanımhüseyin altınsoy’a, belediye başkanımız haluk Şahin yazgı’ya, İlçe başkanımhamza aktürk’e, kadın kolları başkanım ferhan polat’a teşekkür ederim” dedi.

kardeşlerim dediği dav arkadaşlarına yerel seçiminönemine değinen kılıç, “bu seçimde mesele beldemiz değil, mesele ilçemiz değil,mesele ilimiz değil, bu seçimde mesele türkiye ve İslam sancaktarlığıdır. biz eğerki sen ben kavgasına düşer isek Çeçenistan’da şehit olan Şamil basayev’e, mısırdagöğsünden vurulan esma kardeşimize sırt çevirmiş oluruz. kudüs’te bombalanan İslamfidanlarına, irakta namusu bertaraf edilen kardeşlerimize sırt çevirmişolacağız. Çanakkale’den kafkaslara galiçya’dan trablus’a azerbaycan’da karabagasırt çevirmiş oluruz. ezanı muhammedî aslına dönsün diye dar ağacına çıkan adnanmenderese, 80 darbesinde idam edilen vatan evlatlarına sırt çevirmiş olacağız. bizhalen sen ben dersek, 15 temmuzda göğsünü siper eden aziz şehitlerimize, dağlardait sürüsü teröristlere dünyayı dar eden mehmetçiğe sırt çevirmiş oluruz. oyüzden sen ben demeyeceğiz meselemiz bir amacımız bir davamız bir ya zillet yahürriyet.”

ak parti İl gençlik kolları danışma meclisi toplantısınınaksaray’a ve türkiye’ye hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başlayanbelediye başkanı haluk Şahin yazgı da, belediye olarak gençlere yönelik hayatageçirdiği projeden bahsetti.

ak parti’nin kadın ve gençlere her zaman ayrı bir önemverdiğini ve onlara yönelik çok sayıda proje hayata geçirildiğini hatırlatan mkykÜyesi emrullah kırkpınar da ak parti’nin her teşkilatının birer okul olarakgörülmesi gerektiğini, gençlik kollarından başlayan birçok kişinin partide üstdüzey görevlere geldiğini aktardı.

İl danışma meclisi toplantısının hayırlara vesileolmasını temenni ederek sözlerine başlayan İl başkanı altınsoy ise, “gençlerimizigörünce, gençlik yıllarıma dönüyorum. gençlik kollarımızın İl danışma meclisitoplantısı var denilince heyecanlandım, geçmiş günlerimdeki heyecanı tekrarhissetmek için aranıza hevesle geldim. Ülkemizin en büyük zenginliği nedirdesek? belki birçoğunuz bu soruya farklı cevap verir ama türkiye’nin en büyükzenginliği siz gençlersiniz. bu nedenle genel başkanımız, cumhurbaşkanımız sayınrecep tayyip erdoğan ve partimiz gençlere çok önem veriyor. bizler partiçalışmalarımızda gençlerimizle birlikte yürüyoruz. türkiye’de kendi kendineyarışan bir partiyiz. biz kendine hedef koyan, o hedef için çaba gösteren ve ohedefe ulaşmak için projeler üreten bir partiyiz. gençlerimiz bu hedeflerinpeşinde koşmaktan eminim geri durmayacaktır” dedi.

“sevgili gençler” diyerek sözlerine devam eden altınsoy,“ak partili olmanın, ak partide genç olmanın gururunu nasıl yüreğinizdehissediyorsanız, yine ak parti’de genç olmanın sorumluluğunu, vebaliniyüreğinizin en derininde hissediyor olmalısınız. bizler biliyoruz ki mensubuolduğumuz bu hareket tüm dünya mazlumlarının, alem-i İslam’ın son umududur.yine biliyoruz ki bu hareketin umudu da bu gençliktir. bu sebep ile siz gençkardeşlerimin boşa harcayacak bir dakikası bir anı bile yoktur. bizler degençlerimizi görünce onlar gibi heyecanlı oluyor, kendimize geliyoruz. genelbaşkanımız, cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan özellikle gençlere çokönem veriyor. kendisi zaten “bizler gelip geçiciyiz. biz bu gençlere bu vatanıda bu görevi de bırakacağız’ diyor” diye konuştu.

gençlik döneminin ve gençlerin kendisi içinde ayrı birönemi olduğunu vurgulayan altınsoy, “bizlere genç yaşlarımızda iken “bir yiğit çıkacakve birleşmiş milletler genel kurulunda dünya beşten büyüktür diyerekemperyalizme kafa tutacak” deselerdi o dönemlerde bunu hayal bile edemezdik.ancak bugün gençlerimizin lideri bellidir. sevgili gençler ben sizlerlebirlikte bu kutlu davadaki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizden, hiçbirzaman önümüze çıkan engellere aldırmayıp, yılmadan yıkılmadan davamız vepartimiz için gece gündüz demeden çalışacağımıza inanıyorum. yaklaşan yerelseçimlerde de gençlerimizle ve tüm teşkilat mensuplarımız ile birlikteçalmadığımız kapı, sıkmadığımız el, girmediğimiz gönül kalmayacağınainanıyorum. gençler bizim gücümüze her zaman güç katıyor” açıklamasındabulundu.

“dünya lideri, cumhurbaşkanımız sayın recep tayyiperdoğan’ın da gözünün gördüğü işte bu gençlerdir” diyen altınsoy, “Çünkügençlerimiz çalışmalarda, sahalarda, sokağa çıktığımızda kısacası her alandaelimiz, kolumuzdur. gençlik yoksa heyecan yok, varsa heyecan var. gençlerinçalışmaları, partimize heyecan getiriyor. gençlerimiz siyaset üreten, siyaseteöncülük eden, bir anlamda genel ve yerel çalışmalarda ar-ge üretimi yapanorgandır. sözlerimi noktalarken bu günlerde birlik ve beraberliğimizipekiştiren çalışmalarda gençliğimize başarılar diliyor, gençlik kolları İlbaşkanımız mehmet emin kılıç kardeşime ve yönetim kurulu Üyelerimize emekleriiçin teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. konuşmanın ardından salondaki gençleraltınsoy’a ‘en büyük başkan bizim başkan’, ‘başkan gençlik seninle gururduyuyor’ diyerek tezahüratta bulundu. program, salondaki tüm geçlerin tek tekİl başkanı hüseyin altınsoy ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası