Siyaset

HEMŞİRELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

chp aksaray İl başkanı ramazan koçak hemşirelik haftasıile ilgili yayınladığı kutlama mesajında;

“Ülkemizde 12-18 mayıs tarihleri hemşirelik haftasıolarak kutlanmaktadır.

sağlık camiamızın bu güzide çalışanları işlerini en iyişekilde yapmaya çalışmaktadırlar. fakat karşılaştıkları sorunlar onlarıngöstermiş olduğu çabayı yok etmekte ve motivasyonlarını zayıflatmaktadır.

aldıkları eğitim ve büyük bir hevesle göreve başlayanbeyaz meleklerimiz;  yoğun mesaisaatleri, hasta bakımı başına düşen hemşire sayısındaki azlık, yoğun iştemposu, kendi mesleki ihtiyaçlarından çok çoğu siyasi baskıyla yapılanihalelerle alınmış uygun olmayan hatta yetersiz araç gereçlerle çalışmakzorunda kalmaktadırlar. bunların yanında hemşireliğin görev tanımı konusundabilgi sahibi olmayan ya da umursamayan yöneticilerin taraflı ve ağırdisiplinlerine maruz kalmaktadırlar. hatta sırf görüş ayrılıkları ya dainanışları bahane edilerek cezalandırılmakta yerleri değiştirilmekte ya dadöner sermaye kesintisi ile tehdit edilmektedirler. Öyle ki bağlı olduklarısendikalar bile sorgulanmaktadır.

ekonomik olarak verdikleri emeğin çok çok altında ücretalmaktadırlar. nöbet sayıları çok, iş yükü fazla olmasına rağmen adaletsizücret dağılımının ezasını çekmektedirler. hak ettikleri yıllık izinlerinipersonel yetersizliği sebebiyle istedikleri şekilde kullanamamaktadırlar.

daha iyi hizmet için hemşirelerimiz adaletli ve doğruücret dağılımıyla, doğru görev tanımıyla, işlerine ve hasta bakımına uygunmodern tıbbi cihazlarla adil, dürüst, doğru kararlar verebilen bir idareyle vetabi ki hakları olan mesleki saygıyı görerek çalışmayı hak etmektedirler.

kendilerine verdikleri emekler için teşekkür eder,hemşireler günlerini kutlarız” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası