Siyaset

GENÇLER DİK DURDUKÇA KİMSE BİZİ YOLUMUZDAN ÇEVİREMEYECEK

ak parti İl gençlik kolları başkanı mehmet eminkılıç, 12 eylül 1980 darbesi ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

başkan kılıç açıklamasında, “siyaset, bir toplumunbugününü doğru kurallar ve yöntemlerle idare etme ve geleceğini doğru planlamadüşünce ve eylemidir. ak parti olarak siyaset anlayışımızın temeli milletiradesidir. milletimizin iradesi, partimizin vazgeçilmez ilkelerden olmuş onu gölgeleyecek hiçbir uygulamave vesayete müsamaha gösterilmemiştir. bundan asla taviz verilmeyecektir.

kurulduğu günden bugüne kadar, siyaseti topluma hizmetaracı olarak gören partimiz ak parti, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü tesis etmek hususunda ulusal veuluslararası düzeyde alınması gereken tedbirleri almakta, atılması gereken tümadımları atmaktadır. bu konuda en ufak bir tereddüt göstermemektedir.

Ülkemizin çağdaş demokratik kazanımlarının zaman zamansekteye uğramasına sebep olan iç ve dış güçlerin de rol oynadığı askeri vesivil vesayet kurumlarına, hükümetimiz anayasası hukuk kuralları çerçevesindegerekli cevabı vermiş ve vermeye devam edecektir.

Ülkemizin gelişmesinin önünü kesmek, tökezletmek,bölmek isteyen düşmanlar sosyal, siyasal, askeri ve ekonomik her yolu denemişve denemeye de devam etmektedir. bugün yaşanan ekonomik gelişmeler; türkiyedüşmanlığı, ak parti düşmanlığı ve recep tayyip erdoğan düşmanlığıdır. ancakhükümetimiz, partimiz ve milletimiz tüm badireleri atlatacak güç vekudrettedir.

38 yıl önce bugün, kendilerinden menkul ekonomik kaos,sosyal ve siyasal kaos çıkarılarak türk demokrasi tarihimize kara bir lekeolarak olarak geçen 12 eylül askeri darbesi yaşanmıştır. darbe sürecinde,yaklaşık 650 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 14kişi cezaevlerindeki açlık grevlerinde ölmüş, 171 kişi sorgularda ve cezaeviişkencelerinde can vermiş, 49 kişi idam edilmişti.

12 eylül sabahı ülkemiz postal sesleriyle uyanmış, ogüne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını kaybetmiştir. darbe sürecindehazırlanan anayasa,  tabiri caizse halkadayatılmıştır. zamanında halka dayatılan bu anayasaya milletimizin iradesi 16 nisan’dagereken cevabı vermiştir.

millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkinolanlarından biri de 15 temmuz 2016’da fetÖ tarafından yapılmak istenmiş ancakaziz milletimiz ona da gereken cevabı vermiştir.

partimiz demokrasi konusundaki inancını ve ısrarınıuzun yıllardan beri sürdürmektedir. millet iradesine konulmak istenen her türlüipotek ve vesayet eylemi, karşısında ak parti’yi bulacaktır. bizler, ak partiligençler olarak, bundan 38 yıl önce yapılmış olan 12 eylül askeri darbesinişiddetle kınıyoruz. kınamanın yanında, bugün ve bugünden sonra, demokrasimizekastedecek, insan hakları ihlallerine sebep olacak her türlü güçlerle mücadeleedeceğimizi de haykırıyoruz. demokrasi ve insan hakları mücadelemiz, genelbaşkanımız ve cumhurbaşkanımızın: “gençler dik durdukça kimse bizi yolumuzdanÇeviremeyecek” diye bize gösterdiği aydınlık yolda eğilmeden sürecektir”ifadelerine yer verdi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası