Siyaset

GAZİLERİMİZ, CESARETİN VE FEDAKÂRLIĞIN SEMBOLLERİDİR

milliyetçi hareketpartisi (mhp) aksaray milletvekili ramazan kaŞli, 19 eylül gaziler günüdolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında;

“Ülkemizin herkarış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalaryazdıran, türkiye cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatıolan, türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri gazilerimizin 19 eylül gazilergünü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. aziz milletimizin atatürk’eşükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında türkiye büyük millet meclisitarafından gazilik unvanının verildiği 19 eylül tarihi “gaziler günü”olarak kabul edilmiştir. bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimizeduyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir. 

Şehitlik vegazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımızcoğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizincanları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. bu cennet vatanuğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan gazilerimiz, cesaretinve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır. tarih boyuncaülkemizin bütünlüğüne, bağımsızlığımıza ve birlikte yaşama irademize kast edendüşmanlar karşılarında daima ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışı ile dimdikduran sağlam bir milli iradeyi bulmuşlardır. bugün bu topraklar üzerindebağımsız ve hür olarak yaşamamızı bu iradeye borçlu olduğumuzu unutmamalıyız.15 temmuz’da milletimizi esaret altına almak ve ülkemizi vesayet altına sokmakisteyen şer güçler ve maşaları, karşılarında her bir ferdi vatan ve millet içincanını silahlara, bombalara ve uçaklara siper eden bir milleti bulmuşlardır. bumillet 15 temmuz’da meydanlardaki cansiperane mücadelesiyle ‘gazi millet’unvanını taşımayı hak ettiğini bir kez daha tüm dünyaya ispat etmiştir.

bu duygu vedüşüncelerle bu anlamlı günde, gazi mustafa kemal atatürk başta olmak üzeremukaddes değerlerimizin muhafazası ve terörle mücadelede hayatlarını tereddütsüztehlikeye atan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarınıfeda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. hayatta olan tüm gazilerimizingaziler günü’nü tebrik ediyor, kendilerine sağlıklı ve mutlu ömürlerdiliyorum” dedi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası