Siyaset

ESNAF OLMADAN TÜRKİYE OLMAZ

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, ak partiİl teşkilatı ve 27. dönem milletvekili adayları 24 haziran seçim çalışmalarıkapsamında aksaray’da faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlar odaları birliği vemeslek odası başkanları, temsilcileri ve üyeleri ile istişare toplantısında biraraya geldi. 

başkan yazgı’nın ev sahipliğinde yapılan İstişaretoplantısına ak parti milletvekili ve grup başkanvekili İlknur İnceöz,milletvekili adayı cengiz aydoğdu, eski bakan, gümrük ve ticaretbakanlığı  müsteşarı cenap aşçı, 22. dönem milletvekili ahmet yaşar,aksarayesnaf ve sanatkârları odaları birliği başkanı doğan ceylan, meslek odalarıbaşkanları ve yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis üyeleri ile belediyemeclis üyeleri katıldı.

odalarbirliği başkanı ceylan “belediye başkanımız her zaman yanımızda oldu”

aksaray esnaf odaları birliği başkanı doğan ceylan yaptığıkonuşmada aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nın her zaman esnaflarınyanında olduğunun altını çizerek “ sayın başkanımız sağ olsun esnaflarımızınhep yanında oldu. olmaya da devam ediyor. kanunlar çerçevesinde her zamanyanımızda oluyor. sık sık bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunuyoruz.tüm esnaflarımız adına belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi. 

başkanyazgı “ esnaflarımızın alın terinin ne olduğunu Çocukken Öğrendik”

İstişare toplantısına ev sahipliği yapan belediyebaşkanı haluk Şahin yazgı ise konuşmasında esnaf ve sivil toplum kuruluşlarınınönemine değinerek hizmet ve yatırımları değerlendirdi seçim çalışmalarıkapsamında istikrarın sürmesi yönünde “güçlü türkiye” için güçlü destek istedi.

başkan yazgı “ esnaflığın ve alın terinin neolduğunu, bu işin hakkıyla ve helal paranın nasıl kazanılması gerektiğini bizhep yetiştiğimiz çevrelerden öğrendik. esnafın çalışırken o alın terinin nekadar kutsal ve önemli olduğunu evine helal lokma götürürken neye nasıl dikkatettiğini bilen bir kardeşinizim. sizlerin içinden yetişip gelen biri olaraksorunları dertleri bilen ve bunları çözümü için neler yapılması gerektiğininfarkında olan bir kardeşinizim. bu doğrultuda da 4 sene boyunca birçokçalışmalara birlikte imza attık. bunlardan hemen ilk akla geleni sanayiprojesidir. oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum çünkü onlar bu projeyeinandılar. projede bizlerle birlikte oldular. onlarla beraber yürüdük. Şu anda1620 tane dükkânın temeli atılıyor. ve allah nasip ederse 2 sene gibi kısa birsürede esnafların hizmetine sunulacak.

hükümet desteğinin projelerin gerçekleşmesinde çokönemli olduğuna dikkat çeken başkan yazgı “ esnaflarımız güven ve istikrarın nedemek olduğunu çok iyi biliyorlar. doğru adresinde ak parti olduğunu daha iyibiliyorlar. sayın cumhurbaşkanımız ‘yaparsa ak parti yapar” diye boşunasöylemiyor. 16 yılda gerçekleştirilen birçok proje birçok çalışma aslında bununen güzel göstergesidir” dedi.

müsteşarcenap aşçı “ esnaf olmadan türkiye olmaz”

eski bakan gümrük ve ticaret bakanlığı müsteşarıcenap aşçı, “ esnaf olmadan türkiye olmaz. türkiye olmadan da dünyada adaletolmaz. esnafımızı gözümüzün önünde tutmamız lazım. onun için sizler zaten bizimbaş tacımızsınız.” diyerek bugüne kadar esnaflar için yapılan hizmetleredeğindi.

eskimilletvekili ahmet yaşar “ esnaf bu Ülkenin bel kemiğidir”

22. dönem aksaray milletvekili ahmet yaşar’dakonuşmasında meslek odalarının gelirini artıracak bir çözüm bulunmasıgerektiğine dikkat çekti. esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. orta direk. 15 temmuzhain darbe girişimini bu esnaf bu orta sınıf insanlar engelledi. hiçbirholdingin sahibi ve genel müdürü sokağa çıkmadı o gün.o gün benim esnafkardeşim çıktı sokağa.tankların önüne attı kendini. demek ki bu ülkenin candamarı ve ana arteri esnaftır. onun için esnafı korumamız lazım.”dedi.

milletvekiliaydoğdu “hedefimiz esnaf odaları sistemini türkiye’nin ekonomi yönetimiİçerisinde resmi bir yere oturtmak”

ak parti aksaray milletvekili cengiz aydoğdu “meslekodaları ve esnaf birlikleri bizim cumhuriyet tarihi boyunca bir türlü damarından,aslından özünden yakalayamadığımız bir konudur. geçmişte de ecdat bunu çokesaslı bir şekilde yapmış. osmanlı tarihi boyunca esnafa yönelik, üreticiye,tüketiciye yönelik düzenlemeleryapmış emsalsiz benzeri yok o kadar muhteşem olmuş.

yapacağımız çalışmalarda herkesi memnun edecek birçözüm bulunacak. türkiye’deki işsizliğin temel sebebi. mesleksizlik.İşsizlikyok. mesleksizlik var. benim kendi düşüncem bizim hedeflediğimiz şeyesnaf odaları sistemini türkiye’nin ekonomi yönetimi içerisinde resmi bir yereoturtmak. hedefimiz bu” dedi.

24 haziran seçimlerine de değinen aydoğdu “ türkiye24 haziranda yenileniyor. türkiye’nin ak parti döneminde 16 yılda bakış açısıdeğişti. türkiye şimdi başka bir noktaya geldi. 24 haziran’da o başka noktanınçizgisini çizeceğiz. Ülkemizin önüne yeni bir ufuk açacağız.” ifadelerinikullandı.  

grupbaşkan vekili İnceöz “esnafımız başta olmak Üzere her sektöre hizmet vermegayreti İçinde olduk”

ak parti grup başkanvekili ve aksaray milletvekiliİlknur İnceöz ise konuşmasında aksaray’a kazandırılan yatırımları, hizmetlerive projeleri anlattı. siyasi gündeme vurgu yaparak bugün gelinen noktadakalkınma hamlesinde güçlü ve büyük türkiye için 24 haziran’a işaret etti.

İnceöz “ geldiğimiz nokta itibarıyla sektörün birçoksorununa çözüm ürettik en önemlisi bürokrasiyi azaltmaya çalıştık. mevcutsistemde bürokrasi ne kadar azalırsa onu azaltma gayreti içinde olduk. ekonomidesizin paraya ulaşımınız noktasında desteklenmeniz noktasında kobilere kosgebaracılığı ile verdiğimiz desteklerle beraber sistemi büyütebilmeniz kendiekmeğinizi aşınızı büyütebilmeniz için esnafımıza, sanatkârımıza, tarım,hayvancılık gibi sektörün her alanına her sektöre destek verme gayreti içindeolduk” dedi. 

İstişare ve değerlendirme toplantısında minibüsçülerhalk otobüsleri ve umum servisçiler esnaf odası başkanı veysel Öztürk’te sözalarak temennileri dile getirdi ve teşekkür etti.

haber merkezi

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası