Siyaset

ENGELLİNİN SORUNLARI İNSANLIĞIN SORUNLARIDIR

ak parti İl başkanı hüseyin altınsoy,10-16 mayıs engelliler haftası dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı.

başkan altınsoy yayınladığı mesajında,”engelliler haftası, 10-16 mayıs arasında, birleşmiş milletlere üye 156ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır.doğuştan veya sonradanherhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleriniçeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama vegünlük gereksinimlerini karşılama güçlükleri olan korunma, bakım,rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişi engelliolarak tanımlanmaktadır. engellilerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsalhayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri içinhükümetimiz tarafından yapılan çalışmalar ve yenilikler, toplumsal ilgi,duyarlılığımız ile hız kazanacaktır.

bu çerçevede engellilerimizin üreten,bağımsız bireyler olarak sosyal hayatın bütün alanlarında etkin biçimde yeralabilmesi için sivil toplum kuruluşlarımızla, derneklerimizle, medyamızla vevatandaşlarımızla da ayrı ayrı çalışmalar yürütmekteyiz. ayrıca bu konudaüzerimize düşen görevlerinde farkındayız. engelli insanların yaşadıklarısorunlar sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacasıtüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlerebağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal birhayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür.

ak parti olarak hedefimizengellilerimizin hayatlarını normal süreçte geçirmelerini sağlamak içinelimizden gelen çaba ve gayreti gerek mecliste gerekse illerde sağlamayaçalışmaktayız. her insan bir gün engelli adayı olduğunu unutmamasıgerekmektedir. bu vesile ile hassasiyetin daha da artmasını temenni ediyor, engellilerhaftası’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası