Siyaset

EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR

milliyetçi hareket partisi (mhp) aksaray milletvekili ramazan kaşlı, 10-16 mayıs engelliler haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

mhp  milletvekili ramazan kaşlı açıklasında; 10 – 16 mayıs engelliler haftası, engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekilmesi, engelli bireyler için yapılması gerekenlerin gündeme getirilmesi ve çözüm yolları bulunması açısından önemli bir haftadır.
engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmeden her ne pahasına olursa olsun yaşamlarına devam etmelidirler.  engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımmalarını sağlamak ve onların hayat standartlarını yükseltmek, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır.
engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve herkesin ortak çabasını gerektiren bir konudur. eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan,  kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümlerinde her zaman yanlarında olmalıyız.
en büyük engel sevgisizliktir, unutmayalım ki herkesin birer engelli adayı olduğunun bilinciyle hareket ederek öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması idarecilere düşen en önemli görevlerden biridir.
devletimiz, engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için hızlı ve yoğun çalışmalar yürütmektedir. devletimiz bu kapsamda engelli çocukların eğitimleri, tedavileri için resmi ve özel eğitim kurumlarının açılmasına destek olmakta, ağır engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları ortamlarda yakınları tarafından bakılmaları için bakım ücreti ödemekte, sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşlarımıza da aylık bağlamaktadır.
sosyal devlet anlayışı ile engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek, onların da toplumun birer parçası olduğunu, toplum hayatından eşit ve üretken birer birey olmaları için herkesin görevi olduğunu unutmamalı, her bireyin birer engelli adayı olduğunu hatırlayarak, engelli vatandaşlarımıza karşı her zaman duyarlı olmalıyız. engelli vatandaşlarımıza sadece bir hafta değil, tüm yaşamları boyunca sahip çıkmalıyız. kendimizi onların yerine koyarak düşünmeli ve engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya kurmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız.
engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın 10-16 mayıs tarihleri arasında kutlanan engelliler haftasında daha da artması dileğiyle, tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler haftası’nı kutluyor,  ailelerini sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum dedi. haber bülteni 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası