Siyaset

EKONOMİNİN LOKOMOTİF ŞEHRİ AKSARAY

tbmm ak parti grup başkanvekili ve aksaray milletvekiliİlknur İnceöz aksaray`ı sanayi ve istihdam merkezi haline getirmek içinçalışmaya devam edeceklerini kaydetti. 

ak parti hükümetleri döneminde aksaray`ın süreklibüyüdüğüne ve geliştiğine dikkat çeken tbmm ak parti grup başkanvekili ve aksaraymilletvekili İlknur İnceöz, “şehrimize getirdiğimiz yatırımlar, hizmetler veprojelerle aksaray`ımız çevre illerin gıpta ile baktığı bir il haline geldi.tarım ve hayvancılığın ardından sanayinin marka şehri haline getirdiğimizaksaray, türkiye`yi daha güçlü bir geleceğe taşıyan yoldalokomotif görevi üstlenecek”dedi.

ak parti`nin aksaray`a 16 yılda hizmet, yatırım, proje,istihdam, refah ve huzur getirdiğinin altını çizen tbmm ak parti grupbaşkanvekili ve aksaray milletvekili İlknur İnceöz “ak parti’nin hizmetsiyasetinden aksaray`ımızın payına düşeni en iyi şekilde alması için, gerekankara`da gerekse şehrimizde elimizden gelen gayreti dün olduğu gibi bundansonra da göstermeye devam edeceğiz” dedi.

ak parti`nin iktidara geldiği günden bu güne anlık,günlük politikalar üretmediğini kaydeden İnceöz, “bizim hep hedeflerimiz oldu.orta anadolu`nun bel kemiği olan aksaray`da 16 yıllık iktidar tecrübemizle,hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

aksaray ak partİ İle gÜÇlendİ

ak parti iktidarları döneminde aksaray`ın güçlü bir sanayişehri olduğunu kaydedenİnceöz sözlerine şöyle devam etti; “getirdiğimiz yatırımve hizmetlerle her şeyin en iyisini hak eden aksaray`ımızda eğitimden, sağlığa,tarımından, sanayiye her alanda büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdik.organize sanayi bölgemize yaptığımız yatırımlar sayesinde aksaray bir sanayişehri haline geldi. 2002 yılında sadece yüzde 15`i dolu olan osb`mizi 2010yılında %100 doluluk oranına ulaştırdık.”

osb`yİ bÜyÜttÜk aksaray`i gÜÇlendİrdİk

2002 yılında organize sanayi bölgesi’nde 637 kişininçalıştığı 7 fabrikanın faaliyet gösterdiğini kaydeden tbmm ak parti grupbaşkanvekili ve aksaray milletvekili İlknurİnceöz, “osb`mize getirdiğimizyatırımlar, şehrimize istihdam olarak geri döndü. bugün itibariyle organizesanayi bölgemizde üretime geçen 200 fabrikada yaklaşık 12 bin hemşerimizçalışmaktadır”dedi.

aksaray`i dÜnyaya aÇtik

aksaray organize sanayi bölgesine yapılan yatırımlarınaksaray`ın ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağladığını belirten İnöcez“organize sanayi bölgemize ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafından yatırımyapmak isteyen iş adamlarımıza yeni alanlar tahsis edeceğiz” dedi.

aksaray-ulukiŞla demİryolunu osb`mİze baĞliyoruz

aksaray-ulukışla demiryolu projesini 2018 yatırımprogramına aldıklarını kaydeden ak parti grup başkanvekili İlknur İnceöz,  demiryolunun faaliyete geçmesiyle aksaray’daüretilen ihraç mallarının mersin limanı’na ekonomik olarak daha cazip fiyat vekoşullarda taşınması, yatırım yapan iş adamlarına büyük bir avantajsağlayacağının altını çizdi. İnceöz,aksaray-ulukışla demiryolu projesi’nin, 8 kilometrelik bağlantı yolu ileorganize sanayi bölgesi’ne (osb) bağlanacağını, bu şekilde yatırımcı sayısınınartacağını ifade etti.

ak parti hükümetleri döneminde aksaray`ın süreklibüyüdüğüne ve geliştiğine dikkat çeken tbmm ak parti grup başkanvekili veaksaray milletvekili İlknur İnceöz, “getirdiğimiz yatırımlar, hizmetler veprojelerle aksaray`ımız çevre illerin gıpta ile baktığı bir il haline geldi.tarım ve hayvancılığın ardından sanayinin marka şehri haline getirdiğimizaksaray, türkiye’yi daha güçlü bir geleceğe taşıyan yolda her zaman olduğu gibilokomotif görevi üstlenecektir” dedi.

ak partİ İle aksaray demek İstİhdam demek

aksaray osb`de yapılan tahsislerde otomotiv, inşaat,demir çelik ve plastik sektörünün yoğunluk kazandığını bildiren İlknur İnceöz,“kazandırdığımız ek alanların ardından osb`mizde tekstil, gıda ve metalsektörleri de yoğunluk kazanmaya başladı. sadece ülkemizden değil, dünyanınçeşitli ülkelerinden gelen yatırımcıların yoğun ilginin osb`mize ek alantahsisleri yapmaya devam edeceğiz. organize sanayi bölgemizde mevcuttahsislerin tamamlanmasının ardından, aksaray`ımıza yatırım yapmak isteyen yerlive yabancı yatırımcılarımıza tahsis alanlar kazandıracağız. aksaray`ımıza,ülkemize çivi çakmak için yola çıkan, niyeti ülke ekonomisine katma değersağlamak olan tüm yatırımcılarımızın yardımcı olmak için yanlarındayız” dedi.

gÜÇlÜ bİr aksaray İÇİn

aksaray`ın yeni iş imkânlarına, iş alanlarına, istihdammerkezlerine kavuşması için var güçleri ile çalıştıklarını kaydedentbmm akparti grup başkanvekili ve aksaray milletvekili İlknur İnceöz, sözlerini şöyletamamladı: “hemşerilerimizin gelişmiş bir demokrasi, güçlü bir ekonomi, millibir savunma sanayi, güvenli ve istikrarlı bir ülke, huzurlu ve müreffeh birmillet, yatırımlarla daha da büyüyen bir aksaray için 24 haziran seçimlerindecumhurbaşkanlığında liderimiz sayın recep tayyip erdoğan`ı, milletvekiliseçimlerinde ise ak parti`mizi bir kez daha güçlü bir şekilde desteklemelerinibekliyoruz” dedi.

haber merkezi

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası